Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

tak powinno być na terapii?


Gość tamiza09

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tamiza09

Cierpię na nerwicę natręctw. Jakiś czas temu udałam się do terapeuty, leczy on nietypowymi metodami, ale nie o to chodzi w tym temacie. Chodzi o to, że bardzo mało rozmawiamy o moich natręctwach. Moje natręctwa są skomplikowane i dużo można o nich powiedzieć, jednak na pierwszej wizycie powiedziałam tylko tak ogólnie, w czym problem i chciałam dodać coś więcej, a terapeuta zmienił temat i zaczął rozmawiać o czymś innym, wypytywać o przeszłość itp. Na drugiej wizycie też prawie nie rozmawialiśmy o moich natręctwach, tylko znowu o czymś innym, więc nie powiedziałam mu o nich wszystkiego, a tak chyba nie powinno być? Jak ma mi pomóc, skoro nie zna dokładnie mojego problemu?

Odnośnik do komentarza

Może terapeuta na wstępnej rozmowie zorientował się na czym polega Twój problem. Wiele może zależeć właśnie od przeszłości dlatego o to pytał. Na następnej wizycie spróbuj powiedzieć ,to czego dotychczas nie powiedziałaś. Ważne ,by znaleźć wspólny język. Jeżeli nie będziesz odczuwała komfortu w tej relacji , to pozostaje Ci zmienić psychoterapeutę.

Odnośnik do komentarza

Zwykle jest jakaś przyczyna takiego zachowania, więc wypytuje o twoją przeszłość. Może to właśnie jest ta metoda, która doprowadzi do zrozumienia i wyleczenia cię?
On już wie, że masz nerwicę natręctw, a czy np. myjesz ręce trzy razy, czy cztery, to już nie jest aż tak ważne.
Jest tobą zainteresowany, nie "olewa" cię, wypytuje, więc pozwól mu prowadzić terapię zgodnie z jego wiedzą .
Wierzę, że może ci pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...