Skocz do zawartości
Forum

Skręcenie kostki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku lutego (ok 3 miesiące temu) skręciłem kostkę podczas gry w koszykówkę, lądując miałem źle ustawioną stopę, po czym usłyszałem zgrzyt kości, a następnie ból. Niestety z głupoty albo i z braku doświadczenia nie pojechałem od razu do szpitala, gdyż dotychczas wszelkie dolegliwości takie jak np zwichnięcia leczyłem w domu. Kostka była dość opuchnięta, smarowałem ją altacetem, usztywniałem za pomocą bandażu elastycznego, starałem trzymać ją w górze i nie nadwyrężać. Po paru dniach jednak poszedłem na prześwietlenie by się upewnić czy to nie było złamanie, na szczęście nic nie wykryto, a gips nie był obowiązkowy. Jednakże stopa ciągle bolała, co prawda z czasem coraz mniej, mogłem już chodzić, trochę potruchtać i jakby zatrzymał się na pewnym stopniu. Jestem sportowcem i często gram w kosza, ale przez pierwszy miesiąc po skręceniu unikałem wszelkiego ruchu. W butach koszykarskich, które usztywniają kostki nie odczuwałem zbytnio bólu podczas gry (ale wciąż nie mogłem biec sprintem lub wysoko skakać). Natomiast po powrocie do domu ledwo mogłem chodzić i tak mam do dzisiaj. Najbardziej boli gdy próbuje wyskoczyć z tej nogi lub chociażby ustać na palcach. I tu się rodzi pytanie czy to normalne zjawisko? Jak to leczyć? Na prześwietleniu nic nie zostało wykryte a jednak ból nie odchodzi. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...