Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat i odkąd pamiętam nie miałam dużego grona znajomych. Jestem cicha, skromna, bardziej domowniczka. Odkąd pamiętam mam z tym problem no i zazwyczaj w wolnym czasie siedziałam w domu i czytałam książki. Mam kilku znajomych ale to jest po prostu garstka i jak bym chciała się z nimi spotkać, wręcz ta propozycja idzie ode mnie to w 99% jest odrzucana z różnych powodów, a to żeby rodzicom pomóc, a to już się z kimś umówili. Okej rozumiem to ale tak się dzieje za każdym razem kiedy to ja zaproponuje spotkanie i robię tak żeby z dniem spotkania się dogadać bo wiem, że ten dzień, który zaproponuje może nie pasować. Z tym zaczyna wiązać się też to, że jest mi źle z tym iż nikt nie chce się ze mną spotkać a nawet są momenty kiedy mnie to irytuje. Ale najczęściej reaguje tak, że chce mi się płakać i to po tym jak mi się nazbiera kilka takich rzeczy. Czuję się też odrzucana przez nich i trochę mam poczucia, że to ja mam być na ich zawołanie jeśli chodzi o zwykłą rozmowę i spotkania. Byłam z tym u psychologa i w pewnym stopniu się to załagodziło ale jednak wraz mam z tym problem.
Naprawdę mam tego dość i chcę sobie z tym poradzić. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Faktycznie jest to przykre kiedy znajomi Cię zbywają. Jesteście w takim wieku , że każdy szuka swojej drogi w życiu. Być może Twoi znajomi mają swoich partnerów i im chcą poświęcić czas. Ty bardzo uzależniłaś się od nich , ale nie mają dla Ciebie wiele czasu. Jeżeli tęsknisz do ludzi , to musisz do nich wyjść , a nie siedzieć tylko w domu. Znajdż nowych znajomych , zapisz się do jakiegoś klubu. Pewnie otrzymałaś wiele rad od psychologa i dobrze , że do niego poszłaś. Nie wiem , czy się uczysz , czy pracujesz , ale pewnie wokół Ciebie jest wiele osób , które mogą mieć podobne problemy , tylko trzeba to zauważyć , a nie skupiać się tylko na sobie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...