Skocz do zawartości
Forum

Nerwica?


Gość Matylda25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 25 lat i od dłuższego czasu mam problemy ze zdrowiem, z samopoczuciem. Zaczęło się niewinnie, od czasu do czasu miewalam rozwolnienia, natomiast zaczęło to potegowac i pojawiały się one codziennie. Dodatkowo zaczęły mi dretwiec dłonie, miałam uczucie jakbym miała się za chwilę przewrócić, kręci mi się w głowie, czasem mam wrażenie ze nie jestem w swoim ciele tylko jakbym stała obok.... nie mam na nic ochoty, nic mnie nie cieszy, bywają dni kiedy mam mnóstwo energii natomiast następnego dnia nie chve mi się nawet wstać i mogłabym przelezec cały dxien w łóżku. Próbuje się zmobilizować, iść na trening żeby się poruszać ale ciało odmawia mi posłuszeństwa. Podczas każdej wizyty na siłowni mam wrażenie ze za xhwile coś mi się stanie i się przewroce, nie mam na nic siły. Dodam że robiłam badania takie jak morfologia, echo serca, usg brzucha i wszystkie wyszły pozytywnie, lekarze twierdza ze jestwm zdrowa. Czesto miewam rowniez bole glowy, kregoslupa. Zaczęłam się zastanawiać czy to może być nerwica. Proszę o pomoc, serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zacznij czytać portal "akademia witalności"- artykuły i komentarze ludzi pod spodem. Może wpadniesz na to co może Ci pomóc- może zmiana żywienia, trybu życia. Może coś Cię zainteresuje i na innych stronach internetowych lub w ksiązkach znajdziesz wytłumaczenie, dlaczego pozornie zdrowy organizm Ci szwankuje. Jeśli początki nerwicy to może na wieczór melisa, czy jakieś nieuzależniające ziołowe preparaty na nerwy -popytaj pań w aptece lub sklepach zielarskich.Może trochę magnezu najlepiej z witaminami B, bo one odpowiadają często za nerwy.

Kiedyś w modzie były ksiązki MichałaTombaka-"Jak żyć długo i zdrowo", "Uleczyć nieuleczalne", "Droga do zdrowia", które dają mnóstwo zalecen na zdrowy i higieniczny tryb życia. Tych podpowiedzi jest tak dużo, że powinno się takie ksiązki jak powyższe lub "Apteka Natury" Górnickiej czytać co jakiś czas aby sobie przypominać jak w naturalnie dostępny sposób sobie pomóc.

Jak drętwieją ręce to pozornie prosta gimnastyka typu rozruszanie barków i kręcenie nimi kólek (jak wtedy gdy nam zdrętwieje, unieruchomi się kark) oraz koniecznie zdecydowane machania rękami do przodu i do tyłu (ręce jak wiatraki- kazda osobno a potem razem)- to przynosi często poprawę i stosuj to rano i wieczór- sprawdzisz czy pomoże a krzywdy sobie na pewno nie zrobisz :).

Gdy nam coś jest a z badań wynika, że nic, to najczęściej doktory nam nie pomogą, trzeba szukać na własną rękę.

Może na Youtube jakieś filmiki z Niezależnej Telewizji i wywiady ich gości. Ostanio w modzie jest Zięba i jego "Ukryte terapie"- czyba już wydał drugą swoją pozycję jako przedłużenie pierwszej ksiązki.

Może teorie o poście Daniela według dr. Dąbrowskiej - popełniła dwie maleńkie ksiązeczki, chyba w trzech m-cach w Polsce (w Gołubiu, nad morzem i chyba w górach) można być u niej na 2-tygodniowych wczasach ratujących zdrowie (ale chyba dla Ciebie zbyt geriatryczne towarzystwo).Może sokowe teorie wg Gersona?

Odnośnik do komentarza

Miałem takie coś nie wierz w to gówno siostro to nie działa baa a niech będzie to motywacja wyciśnij jeszcze więcej jeżeli coś takiego myślisz wyciśnij jeszcze więcej z siebie nasze myśli jeżeli wzmocnimy je emocjami to mogą nas osłabić .
Czasem w życiu ktoś Ci powie , że nie dasz rady
I ta osoba będzie w to wierzyć i się położy .
A druga zaciśnie zęby i to będzie jej jeszcze motywacją .

Tu masz kopalnie wiedzy na temat nerwic .
https://www.youtube.com/channel/UCcpYOp--pcSg9E6nfeebGNA/videos


A tu masz pioseneczke ode mnie
Odnośnik do komentarza

To może być nerwica , albo depresja skoro nie masz na nic siły . Jeżeli chcesz w miarę szybko poprawić samopoczucie , idż do psychiatry po leki. Absolutnie nie kieruj się książkami Tombaka. On nie ma żadnego przygotowania medycznego, nie opiera się na żadnych badaniach. Skoro myślisz o leczeniu niekonwencjonalnym , to bardziej polecałabym książkę A .Saula "Wylecz się sam". Autor jest z wykształcenia biochemikiem i w tej książce powołuje się na badania znanych lekarzy . Nawet tych , którzy otrzymali nagrodę Nobla np. L Paulinga. Poza tym ciekawa lektura , warto przeczytać.

Odnośnik do komentarza

Czytając takie ksiązki używa się też własnego rozumu, czasem podpytuje lekarzy co sądzą na ten lub inny temat.

Ogólnie gdybyśmy przestrzegali wielu jego wskazówek, to byłoby nam trochę zdrowiej- tak uważam i dlatego polecilam taką lekturę. Od przeczytanie nic nikomu się nie stanie. Natomiast może to osobę zdrową ale czującą się jak chora zmotywować do popatrzenia co można zmienić aby lepiej się poczuć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...