Skocz do zawartości
Forum

Jak zdrowo przytyć?


Gość wojassi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam moi drodzy! Widzę, że bardzo wiele wpisów wciśnięto do jednego wątku.
Ale po kolei...
Sama jestem osobą, która dzięki swojej zawziętości przytyła z 10 kg (ostatnio jeszcze mi przybyło ze 2 więc już sama nie wiem ile dokładnie teraz).
Prawdę mówiąc przytyłam dwa razy. Pierwszy raz przytyłam, bo miałam zaburzenia odżywiania i musiałam. Wtedy wagi przybyło mi na jajkach. Ciągłe jajecznice, jajka sadzone, jajka gotowane, jajka na rzadko, naleśniki i omlety (z jajkami) i tak ciągle jajka i jajka. Przytyłam wtedy z 10 kg.
Potem niestety moja waga spadła po ciąży (pod koniec nie mogłam jeść, bo źle się czułam, strasznie pełna i robiło mi się słabo). Także też musiałam przytyć. Co jest najlepszym sposobem na przytycie? Obfite śniadania i kolacje. Przede wszystkim należy zwiększyć posiłki i najlepiej, żeby było ich 5. Wiem, że niektórzy z was nie mają na to czasu, ale naprawdę nie trzeba gotować, żeby coś zjeść. A więc śniadania jemy zaraz po wstaniu, śniadanie to najważniejszy posiłek, daje nam energię na resztę dnia i musi być obfity, syty. Najlepiej zjeść sobie jakieś naleśniki z dżemem (na szybko, długo się ich przecież nie robi), moja porcja - 4 naleśniki. Na śniadanie też polecam talerz płatków z mlekiem albo ze dwa grube omlety lub pełen talerz twarogu plus bułka. Długo się tych rzeczy nie robi więc myślę, że to jest do wykonania. Następnie drugie śniadanie - to już robimy sobie w domu dwie bułeczki białe, nawet z jakimś serkiem topionym. Na obiad ja jadam tylko zupę (bez 2go dania). W pracy nie zawsze mamy czas na zupę, choć to jest też ważny posiłek, ponieważ daje naszemu organizmowi dużo potrzebnych składników. Jednak nie można opuszczać obiadu, żołądek musi być wiecznie zapchany jeśli chcemy szybko przytyć. Będzie ciężko na początku, uczucie pełności, ale z czasem żołądek się rozciąga i możemy jeść więcej. Doradzam więc na obiad kupić sobie coś na szybko z fast fooda, jeśli nie mamy możliwości zjedzenia jakiejś zupy, to proszę np zamówić sobie jakiś posiłek lub wziąć gotowy i do tego jakąś sałatkę, bo to też jest potrzebne do organizmu, nie tylko same tłuszcze. No i kolejno potem jemy podwieczorek. Podwieczorek niech wygląda jak drugie danie - najlepiej jakieś frytki albo kotlet albo coś w tym stylu. Cokolwiek byle było tucząco. A kolację możemy sobie zjeść już lżejszą np jakiś serek lub dwa, aby tylko coś zjeść przed snem, bo wtedy odkłada się tkanka tłuszczowa. Jeśli nie macie możliwość podwieczorka zjeść tuczącego, to zamieńcie go z kolacją - najpierw jakieś serki, np Danio (jest pożywny), a na kolację radzę sobie coś przyrządzić.
A co do osób, które chcą schudnąć - niestety większość z was nie powinna schudnąć (do autorów postów), bo waży za mało. wzrost ponad 170 cm, a waga np 52, to jest niedowaga, sorki. Za dużo oglądacie tv i za dużo wyretuszowanych zdjęć w gazetach. To już jest niezdrowe.
A moja waga obecnie 56-7 kg przy wzroście 162-3. Teraz już jadam 3 syte posiłki, nie 5, żeby nie schudnąć, ale i nie przytyć więcej. Jest idealnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...