Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej


Gość hakkyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biorę tabletki  od ok. 3 lat. W niedzielę wieczorem wzięłam ostatnią tabletkę z poprzedniego opakowania, teraz powinnam mieć 7 dni przerwy. Wczoraj (poniedziałek) nie wzięłam tabletki, a dzisiaj automatycznie chwyciłam pudełko i łyknęłam tabletkę, zapominając, że wczoraj jej nie brałam. I co teraz? Czy mam dalej brać to opakowanie, skoro wzięłam tabletkę dzisiaj, a wczoraj nie? Czy lepiej odstawić to opakowanie i poczekać do poniedziałku, by wziąć normalnie.

Odnośnik do komentarza

Chyba lepiej już wziąć całe opakowanie, co wiąże się z tym, że nie będziesz miała teraz miesiączki, a potem już normalnie zrobić przerwę. Oczywiście w związku z tym też przesunie Ci się zaczynanie, kończenie opakowania i terminy miesiączki. Jednak, jeśli już zaczęłaś te opakowanie, to nawet jak teraz zrobisz przerwę to będzie Ci brakowało tabletki w kolejnym cyklu przyjmowania.

Odnośnik do komentarza
Gość Morelka123

Witam ;) Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 11 dni i jednego dnia zapomniałam wziąść... Zrobiłam 3 tygodniową przerwe i kiedy mogę zacząć brać ponownie tabletki?? Nadal karmię piersią i w ciągu 3 miesięcy po urodzeniu dziecka miałam tylko raz miesiaczke .? Prosze i pilną odpowiedz ;) Dziekuje i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość kaboch663

Pominęłam 6tą tabletkę opakowania (1 tydzień), we wtorek, kiedy to zauważyłam, zażyłam dwie tabletki (pominięta i przeznaczoną na wtorek). Tabletki biorę o godzinie 20.00. Nie wiedząc o pominięciu tabletki z poniedziałku, we wtorek ok. 18.00 współżyłam. Wydaje mi się, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niskie, ale chcialabym zapytać o to specjalistę. Dodam, że tabletki antykoncepcyjne zażywam już trzy lata.

Odnośnik do komentarza

Ochrona antykoncepcyjna została w tym czasie zmniejszona, więc istnieje szansa, że mogło dojść do zapłodnienia. W takim przypadku zazwyczaj zaleca się odstawienie tabletek i wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Mam problem... Zapomniałam przyjąć 9 tabletki z blistra (piątek), po czym wzięłam ją następnego dnia rano, natomiast nie wzięłam tej łączonej o zwykłej porze ( porze wieczornej). W niedziele wzięłam rano i wieczorem. W poniedziałek doszło do stosunku i nie jestem do końca pewna, czy ryzyko zapłodnienia zmniejszyło się. Biorę tabletki 8 miesięcy. Czy mam stosować nadal do końca cyklu?? Czy został on zaburzony? Czy jest potrzeba zażycia tabletki "72h po" ? PROSZĘ O POMOC!

Odnośnik do komentarza
Gość salma1987

POMOCY

Biore pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych wczoraj(sobota) nie wzielam tabletki i doszlo do stosunku , nastepnego dnia(niedziela) wziełam 2 .... Czy jest mozliwosc zajscia w ciaze??? Prosze Mi napisac ze nie ;-(czy lepiej siegnac po tabletke PO ( nie minelo 72 h ) PROSZE O ODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Stosuję tabletki prawie rok, ostatnio dostałam dodatkowe opakownia bez oznaczonych dni i wzięłam (resztkę) 7 tabletek z 1 opakowania i powinnam wziąć 14 z nowego, jednak po przerwie(podczas której dostałam okres) zauważyłam że zapomniałam jednej tabletki. 24 marca (15/16 tabletka) robiłam B hcg i wyszło bez ciąży, 26 współżyłam , a 29 wydaje mi się że powinnam zażyć ostatnią tabletkę, jednak przez brak oznaczonych dni nie jestem w stanie stwierdzić kiedy tabletka została pominięta. Skróciłam przerwę o 1 dzień, czy powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza

Witam. Zorientowałam się dzisiaj że zapomniałam zażyć jednej z tabletki antykoncepcyjnej . W panice zażyłam dodatkowo drugą tego samego dnia, z tym ,że nieco później niż normalnie przyjmuję tabletki. Jest to mój trzeci tydzień zażywania tabletek , w ulotce pisze, że jeśli przyjmę pominiętą dawkę leku tego samego dnia i dokończę jasnoróżowe tabletki, następnie pomijając 4 dniową fazę placebo i rozpocznę nowy blister, to zachowam działania tabletki. Czy rzeczywiście tak będzie ?

Odnośnik do komentarza

po pierwsze, masz ulotkę tam jest napisane ze jak pominiesz tabletke w 2 tygodniu brac dalej, w 3 tygodniu zrobic 7 dni przerwy na krwawienie, w 1 - isc do ginekologa, a po drugie kto wymyslił branie kilku tabletek na raz? przeciez to bez sensu... one nie działąją wstecz

Odnośnik do komentarza

witam! pominęłam tabletkę 19 i wzięłam ją kolejnego dnia rano i do końca brałam tabletki. Dwa dni po pominięciu tabletki był stosunek, dodam jeszcze że zaczęłam brać kolejny blister bez zalecanej 7-dniowej przerwy. Czy jest możliwość zajścia w ciążę??

Odnośnik do komentarza

Witam.
Trochę namieszałam z pigułkami. Dzisiaj mamy środę i przy braniu dzisiejszej tabletki zorientowałam się, że zapomniałam wziąć poniedziałkowej. Wczoraj brałam tabletkę o normalnej porze. Dzisiaj wzięłam dwie na raz. Czy dobrze postąpiłam? Co dalej?

Odnośnik do komentarza

Witam , mam 17 lat i biorę tabletki antykoncepcyjne YAZ (24+4) .Mam wielki problem i boje się że mogę być w ciąży. Mianowicie w pierwszy tydzień nie wzięłam jednej tabletki zrobiłam wszystko co było w instrukcji (bez współżycia). W drugim tygodniu znów zapomniałam jednej tabletki i znów zrobiłam wszystko z instrukcją (bez współżycia). Lecz w trzecim tygodniu (wczoraj- 2.11.12) nie wzięłam tabletki, ale zaległą wzięłam po 12 godzinach i w ten sam dzień współżyłam ze swoim chłopakiem. Na tabletkach napisane jest pominięto więcej niż jedną jasnoróżową tabletkę skontaktować się z lekarzem. Nie mam pojęcia co mam teraz zrobić razem z chłopakiem strasznie boimy się że jestem w ciąży. Czy jest taka możliwość? Czy jest ona duża ? ;( pomoże mi ktoś? proszę;(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...