Skocz do zawartości
Forum

Nadmierna masturbacja


Gość kabel94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 17 lat, mój dzień zazwyczaj wygląda monotonnie. Gdy mama pracuje do późna, potrafię wykorzystać wolny dom masturbując się nawet wiele razy. O nadmiernej masturbacji usłyszałem ostatnio na lekcji WDŻ. Nie jakie mogą być tego skutki itd. jedynie, że może to być niebezpieczne dla naszego organizmu. Nigdy nie myślałem w ten sposób o masturbacji. Zdałem sobię sprawę, że nadużywam tego sposobu zaspokajania się. Do sytuacji tej dochodziło zwyklę po podnieceniu mnie czymś, nawet 3-5 razy dziennie. Dlatego zgłaszam się z pytaniem, jakie mogą być tego skutki? Nie wiem jak jest z moją potencją ponieważ nie mam dziewczyny. Jaka jest norma masturbacji? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie istnieje coś takiego jak "norma masturbacji". Masturbacja praktykowana kilka razy dziennie może rzeczywiście mieć negatywne skutki, na przykład takie jak te opisane w innym wątku na forum: http://abcimpotencja.pl/forum/czy-bedzie-dobrze-brak-orgazmu

Odnośnik do komentarza

Codzienna masturbacja 3-5 razy dziennie to zdecydowanie dużo. Zbyt częste masturbowanie się może prowadzić do uzależnienia od masturbacji. Masturbacja może prowadzić do izolowania się od innych ludzi, zamykania się w sobie, osłabia zadowolenie z siebie i obniża motywację do samorozwoju. Na temat uzależnienia od masturbacji i potencji możesz przeczytać pod tymi linkami:
Uzależnienie od masturbacji
Masturbacja a potencja
Dodatkowo, nadmierna masturbacja może sprawić, że osoba ta nie będzie odczuwała przyjemności podczas seksu z partnerem bądź partnerką, ponieważ jedyną możliwością orgazmu będzie samodzielne pobudzanie narządów płciowych. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Też jeszcze rok temu masturbowałem się 3-5 razy dziennie. Teraz mam 18 lat. Staram się nad tym panować i uwierz,że można ograniczyć się do 1-2 razy dziennie. To też dużo,ale zawsze krok do przodu :). Niestety czasami zdarzają się słabsze dni i powtarzam to co kiedyś... Nie jest łatwo,ale dasz radę! Powodzenia :)!

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśka BR

Sonia
moim zdaniem masturbacja nie jest jakas mega przyjemnoscia, dla mnie jest to np krepujace i ja tego praktycznie w ogole nie robie

I ie wiesz co tracisz. masturbacja jest zdrowa o ile nie przekroczy sie zdrowego rozsądku.
Jeśli komuś coś doradzasz to dobrze by było gdybyś choc raz spróbowała masturbacji a skoro nie próbowałaś to co możesz wiedzieć na ten temat.

Odnośnik do komentarza

ja zacząłem stopniowo uzależniać się od masturbacji w wieku 10 lat i teraz gdy jestem dorosły mam problem ze znalezieniem dziewczyny, a dla tego że jej NIE SZUKAM :/, bo dorastałem z tym ze wytrysk osiąga się ręką i gdy koledzy ganiali za dziewczynami to ja nie czulem takiej potrzeby bo juz ręką sobie dogodziłem, wiec po co dziewczyna :/, rówieśnicy myśleli ze jestem homo a ja jak sobie zwaliłem(czasem X razy dziennie) to nie było juz pociągu i chęci do spotykania sie z dziewczynami, cała enegria uciekała razem z nasieniem :/, TAK masturbacja jest zła bo jest ona NIE NATURALNA, wytrysk tylko dzięki kobiecie w przeciwnym razie robi sie zgrzyt bo ręka to nie pochwa!

Odnośnik do komentarza

Ktoś tu napisał że masturbujac się 5 razy dziennie będziesz miała przy normalnym sexie przedwczesny wytrysk. Bzdura, gdy byłem w twoim wieku masturbowałem się ok 10 razy dziennie albo i więcej i tak codziennie. Podczas normalnego sexu nigdy nie miałem przedwczesnego wytrysku a więc przeciwnie, mogę robić to i pół godziny, nawet po 3 razy z rzędu bez przerwy albo z krótką przerwą. Nie słuchajcie głupot, praktyka czyni mistrza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...