Skocz do zawartości
Forum

Samotność wśród tłumu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat, chodzę do 3 klasy gimnazjum. Mój problem polega na tym, że mam wrażenie jakby wszyscy moi rówieśnicy mieli IQ ok.100, podczas gdy ja mam ponad 140. Tematy, które są poruszane dotyczą jutuberów, gier komputerowych, szkoły, czy błahych problemów pokroju moja mama każe mi sprzątać. Jak ktoś się wydaje być na poziomie, to niestety tylko się tak wydaje. Okazuje się, że ktoś "interesuje się" np. polityką, ale wychodzi na to, że po prostu został zmanipulowany przez któregoś z polityków i uważa go za autorytet, wynosząc tragiczne, dla mnie, wartości. Szukałam na wszystkie możliwe mi sposoby kogoś z kim mogłabym porozmawiać, ale bez skutku. Więc postanawiałam nic nie robić, ale wychodzi na to samo. Szukałam różnych grup lub klubów o tematyce np. filozoficznej, ale spotkania są w takim terminie, który mi nie pasuje, lub po prostu takich nie ma w mojej okolicy. Nie wiem już co mam zrobić. Jak idę do szkoły muszę udawać kogoś, kim nie jestem i rozmawiać o płytkich tematach, podczas gdy za tym nie przepadam i zdecydowanie wolałabym porozmawiać o globalnych problemach, czy psychologii. Jedyną osobą, z którą mogę o tym porozmawiać jest moja mama, ale wolałabym poznać nowe opinie, pomysły ludzi, którzy są w podobnym wieku, co ja. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Mój problem polega na tym, że mam wrażenie jakby wszyscy moi rówieśnicy mieli IQ ok.100, podczas gdy ja mam ponad 140.

Może to tylko Twoje wrażenie? Czy robiłaś badania inteligencji, że wiesz, iż masz IQ równe 140? Może po prostu brakuje Ci pokory i traktujesz innych z góry, protekcjonalnie, dlatego rezygnują z rozmów z Tobą na wyższym poziomie? Nie zamierzam Cię obrażać ani niczego sugerować. Chcę tylko sprowokować do refleksji nad sobą. Czy rzeczywiście nie ma wokół Ciebie osób, z którymi warto byłoby porozmawiać na interesujące tematy? Jak traktujesz swoich rozmówców? Czy jesteś dobrą słuchaczką? Pamiętaj, że za jakość rozmowy odpowiadają wszyscy rozmówcy - również Ty. Pozdrawiam i życzę znalezienia godnych rozmówców!

Odnośnik do komentarza

Poszukaj w internecie, są tu kluby dla ludzi o różnych poglądach.
Możesz też założyć własnego bloga. Jak będziesz ciekawie pisała, to znajdą się "rozmówcy".
Ludzie mają różne zainteresowania. Inteligentny człowiek potrafi rozmawiać na wiele tematów, z rozmówcami na różnym poziomie.
Nie koniecznie na tematy, które najbardziej go interesują.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna55507

Oj tak... rzeczywistość która nas otacza czasami nie spełnia wygórowanych wymogów poniektórych jednostek.
I myślę że to zdecydowanie nie kwestia IQ.
Moda, media społecznościowe, reklama czyli wszystko to co miesza młodym ludziom w mózgach zamieniając je w sito które przepuszcza wszystko to co wygodne, modne i przyjemne. Młodzież ma teraz tak wylansowane spojrzenie na życie że nie dostrzega rzeczywistości ale właśnie na tym ma to polegać. Na robieniu z nas pół-mózgów lansujących się na imprezkach w gronach znajomych o równie frywolnych ideach dotyczących tego co aktualnie modne.\ No niestety później nastaje dojrzałość i mamy nieszczęśliwe zderzenie z rzeczywistością która szybko sprowadza na ziemie a przez co później mamy wypełnione gabinety psychiatrów i psychologów bo połowa w ogóle nie była dostosowana ani przygotowana do samodzielnego dojrzałego życia.
Załóż blog lub photo-bloga, wyciągnij rodziców do kina, teatru, znajdź pasjonujące Cię hobby, spróbuj aktywniej spędzać swój czas, naucz się sama zajmować sobą a w szkole skup się bardziej na nauce a nie koleżankach i yutuberach co w przyszłości zaprocentuje albo studiami licencjackimi lub dziennymi na których poznasz wiele osób widzących wyższe wartości w życiu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...