Skocz do zawartości
Forum

Dłuższa przerwa przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość anna.czarna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anna.czarna

zapomniałam wziąć ostatniej tabletki z opakowania teraz robię 7 dniowa przerwę jeśli wydłużyłabym przerwę o jeden lub 2 dni nie miałabym okresu na maturze czy mogę tak zrobić? dodam że moje miesiączki są bardzo bolesne dodatkowo z biegunkami i nie wyobrażam sobie pisania matury w czasie okresu i czy ewentualne nie zrobienie przerwy miedzy kolejnymi opakowaniami może się przyczynić do plamień i bóli? nie ma dla mnie znaczenia czy tabletki utrzymają swoje działanie antykoncepcyjne ponieważ mam PCOS.

Odnośnik do komentarza

mialam 7 dniowa przerwe w tabletkach ( w czwartek wzielam ostatnia27.06) nowe opakowanie zaczelam brac dopiero w niedziele!( 7.07) z powodu wycofania moich tabletek"cilest" i brakiem wczesniejszego miejsa u ginekologa po inna recepte (erazbiore vibin mini). jednak 6.07 doszlo do sosunku, bez zabezpieczenia chlopak doszedl we mnie, czy moze dojsc do zaplodnienia? jesli wykonac test ciazowy to kiedy najlepiej?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z zamieszczonego opisu wynika, że miała Pani 9 dni przerwy. W takim przypadku skuteczność antykoncepcyjna jak najbardziej jest zmniejszona, co oznacza natomiast, że ryzyko ciąży istnieje. Test ciążowy, by był wiarygodny, proszę wykonać około 14 dni po stosunku. Dodatkowo przez pierwsze 7 dni od przyjęcia pierwszej tabletki z nowego opakowania proszę pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu.

Odnośnik do komentarza

Witam,przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od 2lat.Ostatnio przez wyjazd byłam zmuszona przyjąć 2opakowania pod rzad.Po niej zamierzam normalnie zrobić 7dniowa przerwę.Niestety przy kolejnym opakowaniu znów wypadnie mi bardzo ważny egzamin i zastanawiam się,czy mogę wydluzyc następna przerwe np. o 5 tabletek?Czy musze brać po raz kolejny 2blistry pod rzad, żeby zachować ochronę?bardzo proszę o odpowiedź,wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...