Skocz do zawartości
Forum

Biegunka a tabletki antykoncepcyjne


Gość takajednax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość takajednax

Witam.przyjmuję tabletki antykoncepcyjne już prawie 2 lata. Wczoraj wieczorem przyjęłam 5 tabletkę z blistra o godzinie 20 , kilka minut przed godziną 23 (nie całe 3h od przyjęcia tabletki) pojawił się luźny stolec dość obfity i jakieś 5 min po nim drugi mało obfity . Dlaatego postanowiłam postąpić tak samo jak w przypadku pominięcia tabletki i przyjęłam jeszcze jedną tabletkę w ciągu 12 godzin lecz po nie całych trzech godzinach znów pojawił się jeden luźny stolec nie dość obfity. Pragnę wspomnieć że dzień wcześniej kochałam się z partnerem lecz zastosowaliśmy dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywę) . Czy działanie tabletek antykoncepcyjnych zostało zmniejszone i jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?? Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Biegunka po mniej niż trzech godzinach od zażycia tabletki może spowodować jej usunięcie. Jednak pojedynczy luźny stolec to jeszcze nie biegunka. Dobrze, że mieliście prezerwatywę. Radzę dla pewności stosować ją jeszcze przez tydzień.

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojona123454

Witam,
postaram się opisać wszystko chronologicznie: w weekend kochałam się z partnerem, a w środę podczas pierwszej godziny po zażyciu tabletek anty miałam luźnego stolca (nie była to biegunka, tylko jednorazowo) w tym samym tygodniu znowu kochałam się z partnerem, dzisiaj wzięłam 4tabletkę placebo (minął tydzień od tamtego zdarzenia) a okresu ani widu ani słychu (możliwe, że to przez to, że w tym miesiącu prawie w ogóle nie ćwiczyłam, a w poprzednim robiłam to bardzo często?). Zażywam dwuskładnikowe tabletki Lesiplus. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź. Test będę mogła wykonać dopiero w środę

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojona123454

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Właśnie dostałam okres.. pełen skrzepów jak zwykle od kiedy biorę anty, dla pewności w poniedziałek pójdę na krew. Jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam dość dziwne pytanie.
Otóż : w sobotę o godzinie 21:00 przyjęłam tabletkę, w niedziele o godzinie 7 dostałam biegunki, następnie wszystko jakby się uspokoiło do godziny 16:00 wtedy biegunka znowu się zaczęła i trwało to godziny 22, postanowiłam więc zażyć tabletkę antykoncepcyjną o godz 23 i do dziś [poniedziałek] do godziny 8:00 było ok, ale znowu powróciła i tak trwa do teraz (wzięłam leki przeciwbiegunkowe). Pytanie takie:
czy mogę wziąć dziś ostatnią tabletkę z blistra?
Kolejnie, czy ochrona antykoncepcyjna jest osłabiona? Mimo że upłyną czas wymagany do wchłonięcia się tabletki jednej i drugiej -4 godz.

PRoszę o pomoc w zagmatwanej sprawie:)

Odnośnik do komentarza

Witam.Przyjmuję tabletki anty Yasmin.Wczoraj 3,5 h po przyjęciu pierwszej tabletki z nowego blistra,zaczął mnie boleć brzuch i musiałam się wypróznić.Stolec był luźny i wodnisty,ale nie przyjęłam dodatkowej tabletki,bo uznałam, to jako jednorazowe rozwolnienie, czy slusznie? Natomiast dziś, 20 min. po przyjęciu drugiej tabletki z blistra, znów sytuacja się powtórzyła.Co mam w tej sytuacji zrobić, przyjąć dodatkową tabletkę?Czy ochrona będzie zachowana?czy powinnam więc rozpocząc przerwę 20dnia?

Odnośnik do komentarza
Gość lilka_malinka

Moja siostra włąsnie miała tego typu problem i lekarz jej zapisał plastry. Czuje się po nich świetnie, nie ma żadnych skutków ubocznych. Na początku obawiała się, że będzie bardzo widoczny ale okazał się tak malutki i cienki, że praktycznie niewidoczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...