Skocz do zawartości
Forum

Poród kleszczowy


Gość KobietaPodmiot_NiePrzedmiot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KobietaPodmiot_NiePrzedmiot

Witam. jeśli jako pacjentka ciężarna rodząca nie wyrażę zgody na poród kleszczowy lub próżniowy to podpisuje papierki że jestem świadoma ryzyka itd. ale czy nie ma innej metody urodzenia dziecka jeśli główka jest już w kanale rodnym aj anie chcę tych dwóch metod i w ogóle żadnych innych wiążących się z nacinaniem mi krocza i wkładaniem czegokolwiek do kanału rodnego poza dłońmi lekarza? czy są inne metody aby takie dziecko mogło się urodzić? co się stanie jeśli włąśnie nie zgodzę się na kleszcze i próżnie? A może warto powiedzieć lekarzowi przed przyjęciem na sale porodową ze w razie czego się nie zgadzam na te metody i on musi pokombinować tak żeby dziecko nie utknęło... dodam że jestem osobą drobną słabą fizycznie i raczej nie dam rady z pierwszym porodem, nie dam rady dziecka "wypchnąć" z siebie i bardzo boje się że utknie... ale bardziej się boję że zostanę okaleczona kleszczami lub będę mieć nacięte kroczee... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Jeśli występuje duże ryzyko komplikacji oraz są przeciwwskazania do porodu naturalnego to lekarz powinien zdecydować o rozwiązaniu ciąży metodą cięcia cesarskiego. W takiej sytuacji nie ma ryzyka nacinania krocza a także używania innych narzędzi w przypadku trudności z urodzeniem. Powinnaś jednak zaufać swojemu lekarzowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...