Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę schudnąć 15 kg w 9 tygodni?


Gość olinkuska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat, 169cm, 81 kg. Chciałabym schudnąć do 15 czerwca tak aby na wadze pokazała się 6 z przodu z bezpiecznym zapasem czyli około 15 kg. Aktualnie mam jeden wielki problem jedzenie! Nie mogę się powstrzymać od chleba, ryżu, makaronu, słodyczy. Dodatkowo jednym z wielu wspomagaczy niejedzenia są papierosy. Od 5 tygodniu uczęszczam na siłownie. Jestem tam około 3 x w tyg. Wykonuję ćwiczenia siłowe na małych obciążeniach, masaże rollo i aeroby około 20 min. Chciałabym poprosić o realną ocenę mojej sytuacji, i wskazówki ;] Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale aby schudnąc musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Makaron wybieraj pełnoziarnisty i jedz nie więcej niż 125 g na raz. Chleb niech będzie razowy. Słodycze zastąp orzechami i suszonymi owocami, warzywa są zawsze mile widziane. Ryż akurat jest dobry na diecie. Poza tym 15 kg w 9 tygodni to troszke dużo, bo najzdrowiej jest chudnąc ok. jednego kilograma na tydzień.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze dieta, udaj się do specjalisty w tej sprawie. Po drugie jeżeli chcesz schudnąć do polecam ćwiczenia kardio aerobowe - step. Podczas tych ćwiczeń spalasz tłuszcz, poprawiasz pracę serca oraz zwiększasz pojemność płuc. Wzmacniają one również mięśnie nóg brzucha i pośladków. Ja po takich ćwiczeniach dostawałam taki zastrzyk energii, że samoistnie przeszła mi ochota na słodycze. A wierz mi też się nimi zajadałam. Po trzecie i bardzo ważne - rzuć w cholerę palenie. Nic dobrego ci z tego nie przyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Jest to ambitny plan. Ale do wykonania. Musisz tylko przejść na dietę 1500 kcal połączoną z ćwiczeniami. Aby wzmocnić efekt możesz pić czerwoną herbatę. Jedz 4-5 posiłków dziennie, o ustalonych porach. Najbardziej kaloryczne ma być śniadanie i obiad. to one dają główny zastrzyk energii na cały dzień. Jeżeli lubisz makarony i ryż to niech to będą makarony z maki pełnoziarnistej, a ryż niech będzie brązowy. Te dwa produkty zawierają sporo błonnika, który reguluję pracę naszego układu pokarmowego oraz pozwala dłużej czuć się najedzonym. Jednak nie oznacza to, że możesz się bezkarnie objadać.Staraj się jeść je w małych ilościach. Warzywa i owoce są kolejnymi źródłami błonnika, dodatkowo zawierają dużo witamin i minerałów. Jedz chude mięso np indyka, kaczkę, kurczaka, cielęcina lub jagnięcinę. Unika tłustych smażonych potraw i fast foodów. Mniej kaloryczne są potrawy gotowane na parze, pieczone czy duszone. Unikaj również słodyczy, zamiast nich gdy przyjedzie Ci ochota na nie żuj gumę owocową lub wypij herbatkę owocową bez cukru.
Do diety koniecznie dołącz ćwiczenia. Zwiększ aktywność ruchową poprzez wprowadzenie do swojego planu dnia godzinnej dawki ruchu.

Odnośnik do komentarza

Nie mam tego problemu więc nie wiem czy rada coś pomoże. Naprzemiennie stosować plaster, jeden dzień z plastrem drugi dzień bez. W dniu bez plastra na ustach, wracać z pracy do domu pieszo. Trzymam kciuki za dobry efekt, niezależnie od stosowanej kuracji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...