Skocz do zawartości
Forum

Męczące swędzenie pochwy u 14-latki


Gość Vielebna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 14 lat, i strasznie swędzi mnie pochwa. Zauważyłam także że dzieje się to tylko wtedy, kiedy mam na sobie majtki które nadzwyczajnie przylegają ( jak każde majtki, raczej ;] ), upiornie swędzi też kiedy chodzę, mam założoną nogę na nogę, nie swędzi zaś kiedy jestem np. w rozkroku. Podejrzenie padło na łonowce, razem z mamą stwierdziłyśmy że może to przez to ze one ocierają o majteczki ? Nie wiemy czy jest to pewne, bo nie swędzi tam w środku tylko tak na "powierzchni", zaraz tam gdzie kończą się łoniaki. Od dwóch dni zaczęłam podmywać się Lactacyd'em. Ale jak widzę skutki zerowe.. Do Ginekologa boję się pójść, bo zapewnię należałoby pokazać miejsce bólu.. Proszę o pomoc, gdyż nie wygląda to higienicznie zwłaszcza kiedy w szkole, zaczynam się tak drapać ;/ Ps. Goliłam się tylko raz, ale to już dawno, na tyle dawno ze włosy na pochwie zdążyły już odrosnąć. Mozę by tak trochę je podciąć, na połowę długości ? Z góry Bardzo Bardzo dziękuje, za pomoc ; )

Odnośnik do komentarza

Spróbuj nosic luźniejsze majtki, nie maksymalnie opięte i nie stringi, raczej bawełniane a nie z włókien sztucznych. Poza tym niech mama zmieni prosze do prania na delikatniejszy lub włącza dodatkowe płukanie w czasie prania. Na złagodzenie objawów polecam provag żel, w aptekach, bez recepty, smaruj sie nim po kąpieli, a nawet 2x dziennie.
Niemniej jednak wizyta u gina o najprostszy i najszybszy sposób pozbycia sie problemu.

Odnośnik do komentarza

Może to byc osłabienie flory bakteryjnej, np po okresie lub początki infekcji. Kup sobie w aptece Lactovaginal i zakładaj przez tydzień na noc. Jeśli to zmiany flory bakteryjnej to pomoże. Jeśli grubsza sprawa musisz iść do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...