Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie pierwszej tabletki


Gość domi711

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zamiast zrobić 7 dniowaprzerwe przypadkowo zrobiłam 8. Kiedy się zorientowalam przyszedł czas na przyjecie drugiej tabletki wiec wzielam 2 na raz (takie postepowanie bylo wskazane na ulotce) następnie przez 7 dni stosowalam prezerwatywy. Ponformowalam mojego lekarza. Stweirdzil że może być ryzyko ciąży i zalecił zrobienei testu ciązowego przy 10 tabletce nowego opakowania. Czy jest możliwość, abym byla w ciąży? prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość niewiemcozrobi

Witam, biore tabletki od 4 lat. Spoznilam sie z przyjeciem pierwszej z opakowania o 16 godzin. Wspolzylam 6 dni przed i 6 dni po od dnia w ktorym powinnam wziac 1 tabletke. Czy istnieje prawdopodobiesntwo ze zaszlam w ciaze? Czy jest ono duze?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam podobną sytuację co domi711. Wczoraj zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z opakowania i wzięłam ją dziś ok 15. 6 dni przed pominięciem tabletki odbyłam stosunek. Chcę zrobić test ciążowy, ale wiem że jest jeszcze za wcześnie. Czy mogę w tym czasie dalej brać tabletki antykoncepcyjne? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

kaja90
Witam. Mam podobną sytuację co domi711. Wczoraj zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z opakowania i wzięłam ją dziś ok 15. 6 dni przed pominięciem tabletki odbyłam stosunek. Chcę zrobić test ciążowy, ale wiem że jest jeszcze za wcześnie. Czy mogę w tym czasie dalej brać tabletki antykoncepcyjne? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam!
Proszę dalej przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Po około 14 dniach od stosunku proszę wykonać test ciążowy - jeśli wynik będzie pozytywny, proszę odstawić tabletki. Proszę także pamiętać, że przez 7 dni od zapomnianej tabletki należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza

Po około 5 latach brania tabletek antykoncepcyjnych pominęłam pierwszą tabletkę z blistra. Pominięta tabletka została wzięta ponad 12 godzin po pominięciu. Stosunek odbył się piątego dnia nowego cyklu (w dniu w którym powinnam wziąć piątą tabletkę). Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy jakieś znaczenie ma długi okres przyjmowania tabletek? Czy miało by to jakieś znaczenie, jeśli pominięta zostałaby druga tabletka zamiast pierwszej?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. We wtorek powinnam wziąć pierwsza pigułkę z nowego blistra. Niestety zapomnialam i w środę wzięłam dwie. (Pierwsza o 8 rano, gdyż zwykle zażywam je miedzy 8 a 9, a druga o 10 , ponieważ szukałam instrukcji postępowania i trochę mi to zajęło;)). Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży biorąc pod uwagę fakt ze podczas 7dniowej przerwy (wt.-pon.) Nie doszlo do stosunku, natomiast odbył sie on 8dnia w dniu pominietej pigulki oraz kolejnego dnia rano tuż przed zazyciem obecnej i zaleglej?
Prosze o opinie eksperta i przepraszam za zagmatwanie :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

jesli Ci zalezy na opinii eksperta to zadaj pytanie do lekarza tam u góry taki czerwony napis, bo tu się ekspert nie wypowiada. Co do prawdopodobieństwa to nikt Ci go nie poda. Działanie tabletek zostało osłabione bo pierwsza tabletka jest najważniejsza. Teraz powinnaś się dodtakowo zabezpieczać przez jakiś tydzień

Odnośnik do komentarza

Witam, kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych powinnam zacząć w niedziele lecz zaczęłam je dopiero w poniedziałek. Nie przyjęłam pominiętej tabletki z niedzieli. Przez 3 kolejne dni regularnie przyjmowałam tabletki. W środę wieczorem doszło do zbliżenia, bez dodatkowego zabezpieczenia, chłopak nie skończył we mnie. Od tego czasu minął tydzień i od kilku dni dokuczaja mi bóle podbrzusza. Czy może być to spowodowane ewentualną ciąża? Z góry dziękuję za odpowiedź. A.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...