Skocz do zawartości
Forum

Skóra nadreaktywna, czy już choroba?


Rekomendowane odpowiedzi

Ponad rok temu zakupiłam tonik z kwasami. Dość mocny, o czym później się przekonałam, bo jak osioł zaufałam producentowi. Po około 2 miesiącach od stosowania, na mojej twarzy zaczęły pojawiać się czerwone kropki(nacieki) oraz pęcherzyki z płynem(domniewam, że surowiczym), które samoistnie znikały po 5-8 dniach. Głowiłam się kolejne 2- 3 miesiące, aż odstawiłam tonik. Rzeczywiście, wszystko przeszło.
Aż po pół roku chciałam ponowić kurację, tym razem już z wiedzą. Stosowałam produkt raz w tygodniu, mimo tego problem wrócił i niestety po odłożeniu produktu nie odszedł z nim... Dziś mija kolejny miesiąc, od kiedy się z tym borykam. Moja cera reaguje na takie rzeczy, jak: kropka spirytusu salicylowego na odkażenie miejsca po krostce, delikatne peelingi, oczyszczanie buzi olejem. Ta sama sytuacja- wysypka na kilka dni i spokój, aż do kolejnego podrażnienia, które ostatnio niestety non stop się powtarzają, mimo że naprawdę uważam na to, co na cerę kładę. Poza tym prowadzę zdrowy tryb życia.
Byłam u dwóch dermatologów- jeden zalecił jedynie stosowanie produktów dla cery wrażliwej i na wszelki wypadek(gdyby problem się pojawiał) maść ze sterydem, po której było jeszcze gorzej. Maść pogorszyła zmiany, więc po dwóch dniach się z nią rozstałam.
Drugi przepisał mi antybiotyk na uregulowanie pracy gruczołów łojowych(Tetralysal) i Epiduo, bo twierdzi, że to ŁZS i trądzik. Z ŁZS mogłabym się zgodzić, ponieważ mam cerę dość przetłuszczającą się i jeszcze kilka miesięcy temu męczyłam się z krostkami, ale według mnie były to zmiany wywołane nieodpowiednią pielęgnacją, która zapychała cerę. Ale trądzik?
No właśnie... Był ktoś w takiej sytuacji? A może jest w stanie pomóc? Zdjęcia wysypu mogę podesłać w wiadomości prywatnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...