Skocz do zawartości
Forum

Status quo w psychologii - jaka książka?


Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś tytuł książki w których jest szeroko opisane zagadnienie status quo?
Jedno jest pewne ktoś się musi tym zajmować. Problem w tym że nie znam ani psychologów którzy się tym zajmują ani książki
Dlatego potrzebuje waszej pomocy. Informacji gdzie o tym znaleźć info.
Wiem że coache nazywają to wyjściem poza strefę komfortu, ale tu również nie znalazłem publikacji. Poza tym wolałbym coś napisanego przez psychologa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Status_quo_%28psychologia%29

Odnośnik do komentarza

Być może "czym jest i jak działa ego" Mateusza Grzesiaka :)
Przy czym z mojego punktu widzenia, to rozłożenie na czynniki pierwsze owego "status quo" czy też tłumaczenia tego przez ciocię wiki jako wyjścia ze stanu komfortu nie wymaga raczej głębszej analizy w 4 oczy z psychologiem lub spędzania godzin nad literaturą.
Rozejrzyj się dookoła w swoim otoczeniu, bo tam masz to omówione czarno na białym w bardzo życiowy sposób.
Wyjściem ze "stanu komfortu" dla kobiety tkwiącej przy mężu alkoholiku czy innym damskim bokserze, jest lęk przed (nie)znaną przyszłością.
Teoretycznie jest to paranoja faktu, ale w praktyce sami przed czymś uciekamy, oszukując bardziej samych siebie niż otoczenie.

Tak jest praktycznie ze wszystkim, gdzie z jednej strony takie rzeczy są dla Nas awykonalne - może nawet w "...", a z drugiej prym wiedzie klasyczna i kłamliwa w większości przypadków wymówką, w którą z czasem zaczynamy wierzyć jak w prawdę jest chroniczny brak czasu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...