Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra na twarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem jest skóra na twarzy. Ok. rok temu wiosną miałam wysuszoną twarz, piekła i swędziała. Smarowałam kremem i jakoś minęło. Potem znowu się wysuszyła pod koniec tamtego roku. Była lekko wysuszona, jak dotykałam było to czuć. Też swędziała. Teraz oprócz tych objawów doszło lekkie pieczenie. Jest sucha, swędzi i piecze. Smarowałam ostatnio parę razy kremem nawilżającym. Poprawiło się, ale niewiele. Kiedyś nie miałam takiego problemu obojętnie czy często smarowałam twarz kremem czy nie. Co mogę zrobić, żeby pomogło?

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Ja sobie co wieczór robię taką maseczkę, którą potem nakładam na swoją piękną twarz. Autorko jak chcesz to i Ty możesz sobie taką zrobić. Wystarczy, że weżniesz sobie miseczkę wlejesz do niej 2 łyżeczka miodu, 1 łyżeczkę oliwy z oliwek 2 jajeczka kurze 3 plasterki pomidorka i 2 plasterki ogóreczka. Potem to, już tylko mikserem dobrze wymieszać i nałożyć niezbyt grubą warstwę na swoją twarz. Trzymać tak z 20 minut, po czym zaschniętą warstwę zmyć ciepłą wodą.

Polecam bo poprawia wygląd skóry, a co za tym idzie wyglądamy o wiele młodziej kobitki :P

Odnośnik do komentarza

Widocznie masz suchą skórę twarzy i dobry krem nawilżający powinien stanowić codzienną podstawę pielęgnacji, a nie tylko w sytuacjach awaryjnych. Używaj do mycia łagodnych żeli bez SLS, by dodatkowo jej nie wysuszały, i stosuj dobry krem, najlepiej z naturalnymi składnikami, a nie pierwsze z brzegu chemiczne cudo z drogerii. Zajrzyj np. do Biochemii Urody czy Sylveco.
Regularne robienie maseczki z miodu czy innych dobrodziejstw również pomoże na stan cery.

Odnośnik do komentarza
Gość all.about

Koniecznie trzeba wybrać dobry krem do twarzy dla cery suchej. Jeżeli używasz produktów do demakijażu postaw na mleczko, zamiast na płyn czy żel - jest delikatniejszy. Zawsze jest także opcja wizyty u dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Musisz koniecznie dobrze nawilżać skórę i to nie tylko na noc. Właściwie to małe ilości kremu nawilżającego powinno się aplikować kilka razy w ciągu dnia. Dobre są kremy odbudowujące płaszcz lipidowy skóry. Takie kremy znajdziesz w aptece. Są różne firmy oferujące tego typu produkty, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia z przywróceniem nawilżenia (sama przez to przechodziłam)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...