Skocz do zawartości
Forum

Ból w piersi promieniujący do barku


Gość agula01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od czasu do czasu pojawia się u mnie ból w piersi który promieniuje do barku, pachy i karku, nie potrafię wtedy ruszać głową ani ręką, ciężko mi się oddycha, fakt mam mastopatyczne piersi ale czy to ma coś wspólnego z tym bólem, mam 32 lata i jestem po menopauzie. Czy to może mieć wpły na skrzywienie kręgosłupa. Z tego co pamietam, zawsze miałał problem wystać gdziekolwiek powyżej pół godziny zaraz bolały mnie plecy. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Opisane objawy czyli ból piersi promieniujący do pachy, barku, karku może być spowodowany mastopatią lub innymi łagodnymi zmianami organicznymi np torbielą lub włókniakogruczolakiem. Jest to dość częste zjawisko.
Skrzywienie kręgosłupa, wady postawy mogą także wywoływać bóle w okolicy różnych odcinków kręgosłupa często z objawami parestezji (mrowienie,drętwienie) kończyn.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem w celu kontroli mastopatii oraz wdrożenie ewentualnego leczenia objawowego. Konsultacja z ortopedą jest również wskazana.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeżeli taki wątek się powtórzył z góry przepraszam ale nie znalazłam. Mam 22 lata i ostatnio w nocy (raz na jakiś czas) budzi mnie ostry ból pod prawą piersią nie wiem jak to dokładnie opisać ale boli tak jak położę dłoń pod prawą piersią na całej powierzchni tej dłoni. Jak już się obudzę nie mogę z bólu zasnąć boli w każdej pozycji takie jak by skurcze (nieraz wymiotuje). Pierwszy raz miałam to w klasie maturalnej i jak poszłam do lekarza ogólnego powiedział że mam sobie kupić nospe i tabletki uspokajające. Do wczoraj był spokój mimo że nie brałam żadnych leków. Czy to może być od stresu czy lepiej zrobić jakieś badania. Dodam że ostatnio mam trochę stresu związanego z moją pracą i synkiem który wiecznie choruje od kiedy poszedł do przedszkola. Z góry dziękuje za odpowiedzi:)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...