Skocz do zawartości
Forum

Dziwne objawy podobne do ciąży


Gość Kamilaxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamilaxyz

Witam! Nie za bardzo wiedziałam gdzie dodać post, bo również nie za bardzo wiem, czy owe objawy są objawami ciąży czy są to jakiekolwiek inne objawy zdrowotne.
Mianowicie od miesiąca używam tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle. Nie zaczęłam ich brać od pierwszego dnia miesiączki, tylko 5 dni po pierwszym dniu, natomiast współżycie rozpoczęłam 5 dnia brania tabletek (bez kondomów, lecz nigdy nie było wytrysku).
Mimo tego wszystkiego, od dłuższego czasu mój brzuch wydaje się być większy, jakby ciążowy. Do tego dochodzą bóle w podbrzuszu jak przed miesiączką, trwające praktycznie codziennie.
Trwa to już prawie dwóch miesięcy, lecz gdy po miesiącu poszłam do ginekologa, ten jedynie powiedział, że niedługo rozpocznie mi się miesiączka.
I faktycznie. Zaczęła się parę dni później, lecz objawy wyglądające na ciążowe dalej trwały, nawet mimo późniejszego brania tabletek.
Aktualnie znów mam miesiączkę, ale brzuch mimo wszystko nie chce zmaleć.
I tu nasuwają się pytania: czy możliwa jest ciąża? Test wcześniej robiłam dwa razy i dwa razy wyszedł negatywnie. Teraz na dniach planuję znów zrobić test, ale na razie niestety nie mogę.
A może te wszystkie objawy są spowodowane złym odżywianiem? Od ponad pół roku mam partnera, dzięki któremu znacznie częściej jadam pizze (bo od jakichś dwóch - trzech miesięcy jadamy pizzę co tydzień lub dwa) i co parę dni kupujemy dość sporo słodyczy.

Dodam również, że oprócz bólów, powiększenia brzucha, mam również wzdęcia i lekkie mdłości.

Odnośnik do komentarza

Niewłaściwe odżywianie to jedno, ale możesz odczuwać skutki źle dobranych tabletek antykoncepcyjnych. Każdy organizm jest inny i reaguje inaczej. Na Twoim miejscu spróbowałabym przez kilka dni lekkiej diety, bez słodyczy i fastfoodów, a potem ponownie poszła do ginekologa, żeby porozmawiać o działaniu tabletek i ich ewentualnej zmianie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...