Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc?


Gość bllondynkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Aniutek_

Mam 12 lat ( prawie 13 ), 160 cm wzrostu i ważę 53 kg. Niby to prawidłowa masa ciała, ale mam "oponkę". Jakim sposobem zrzucić tą oponkę w 3 miesiące ??? Nie mam możliwości uczęszczania do klubów fitness.

Odnośnik do komentarza
Gość facepalm

Witam
Jestem dziewczyną,mam 13 lat,156cm i warzę 51 kg.Według kalkulatora BMI moja waga jest prawidłowa,ale mimo to nie czuję się dobrze.Postanowiłam zrzucić 6 kg na wakacje i czuję,że mam silną wolę bo od tygodnia nie jem słodyczy,piję tylko wodę,nie jem po 19.00 i ogólnie zdrowo się odżywiam.Jednak nie wiem jakie ćwiczenia wykonywać.Chodzi mi o brzuch,uda i łydki.Robiłam do tej pory sporo brzuszków,przysiadów i kręciłam hula-hopem.
Wiem, że muszę zacząć biegać,jeździć na rowerze, ale chodzi mi bardziej o ćwiczenia, które mogę wykonywać w domu.
Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Gość bllondynkaa

Witam!!
Moim problemem jest waga. Mam 16 lat. Ważę 65kg, przy wzroście 173.
Wagę mam niby prawidłową, lecz niepokoją mnie pewne sprawy.
- Mój brzuch jest jedną wielką "fałdą" i mam spore boczki -więc nie mam wcięcia w talii.
-Moje łydki są jak "dwie banie" ponieważ chodzę dużo na obcasach i wyglądają okropnie:(
-Moje uda maja sporo tłuszczu są po prostu "duże" dodam iż na nogach mam cellulit.

Wprawdzie nie chcę być szkieletem , ale chciałabym po prostu mieć plaski brzuch i "normalnej wagi i wyglądu" nogi. Na razie nie jestem dla siebie atrakcyjna. Przede wszystkim
nie wiem jak mam się odżywiać , wiem tylko tyle że muszę jeść 5 posiłków dziennie co 3 godz. Lecz nie wiem jakie jedzenie sprzyja idealnej figurze.
Proszę o pomoc w mojej drodze do idealnej figury ;)
Zaplanowałam ćwiczenia na dzień: 10x rowerek nogami, 20 przysiadów, 20 skoków 20 pompek 25 brzuszków i zastanawiam się nad a6w.
Pomożecie??

Pozdrawiam Patrycja ;)

Odnośnik do komentarza
Gość revision23

Witam mam 23 lata i mam problem z nadwagą. Otóż ważę 85 kg przy wzroście 175cm! 3 tygodnie temu po powrocie z urlopu ważyłem 90 kg. Ustaliłem sobie sam własną dietę z racji ,iż dużo czytałem na ten temat i myślę ,że nie jest najgorsza ,ponieważ straciłem 5kg w ciągu 3 tygodni. Tryb życia prowadzę różny pracuję 8 godzin lecz jest to praca w miarę aktywna . Podczas diety nie stosuję żadnych kuracji treningowych!! Po miesiącu zmagań z dietą chciałbym ją przedłużyć o kolejny miesiąc lecz z wprowadzeniem jazdy na rowerku treningowym około 30minut dziennie 5x w tygodniu. Chcę zobaczyć czy efekt będzie ten sam czy lepszy. Jeśli waga będzie spadała równie dobrze jak w miesiącu bez jazdy to odrzucę rowerek. podaję mój jadłospis :
19:58:33
1 śniadanie:
-2 złożone kanapki z ciemnego pieczywa wyłożone szynką wędzoną, sałatą lodową + plastry pomidora, świeżego ogórka ,papryki z tym ,że jedna jest np. z pomidorem ,a druga z ogórkiem do tego zielona herbata 0,33 litra.
2 śniadanie:
-1 złożona kanapka ciemnego pieczywa podobnie jak przy śniadaniu numer 1 oraz zielona herbata również 0,33litra.
(Jeśli chodzi o weekendy to na śniadanie jest inne otóż jem Jogurt naturalny z kawałkami owoców \"Jabłko ,mandarynka, banan i wkruszam sobie 1 sztukę płatka organicznego.)
Obiad:
Warzywa gotowane na parze np. brokuły,kalafior,brukselka,marchew,cebula do tego 1 sztuka piersi z kurczaka również gotowana na parze. Oczywiście co drugi dzień zamiast piersi robię filet rybny również gotowany na parze .popijam herbatą Slim figura dla kobiet powyżej 20 roku życia hehe :)
Podwieczorek:
Banan + jabłko bądź winogrono białe lub czerwone!!
Kolacja:
Chrupkie pieczywo okolo 2 kromeczki .
Oczywiście ostatni posiłek jest zawsze około 2-3 godziny przed snem!!Często gęsto bywa ,że jadam tylko 4 posiłki ,ponieważ jestem najedzony ,a nie chcę być przejedzony bo wtedy czuję się jak słoń. Jasne jest ,że prawie całkiem odrzuciłem alkohol prawie dlatego ,że podczas tych 3 tygodni wypiłem około 3-4 lampki czerwonego wytrawnego winka.To by było na tyle poproszę o odpowiedz co robię złego , ile Kcal powinienem minimalnie spożywać i ile maxymalnie...Z góry Dziękuje oraz pozdrawiam czytających i cały Wasz personel!!

Odnośnik do komentarza

Utrata 6 kg w tak krótkim czasie dla 13-nastolatki nie jest bezpieczna. Z tego co piszesz wynika, że prowadzisz zdrowy styl życia, zatem nie musisz drastycznie zmieniać swoje menu. Jeśli będziesz kontynuowała aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, twoja sylwetka na pewno wysmukli się. Musisz jednak cierpliwie czekać na efekty. Ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu to na przykład pilates. Znajdziesz je (i wiele innych ćwiczeń) na tej stronie w zakładce artykuły. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

"Oponki" można pozbyć się dzięki ćwiczeniom pilates, callanetics. Ja też miałam taki problem, lecz regularne ćwiczenia przez dłuższy okres czasu uwolniły mnie od tego problemu. Poza tym cała sylwetka się wysmukliła. Niestety taka aktywność fizyczna wymaga cierpliwości i samozaparcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 14 lat 161 cm wzrostu i ważę 70 kg, chciałabym ważyć 56kg. Nie jem fast foodów za to słodycze. Często jeżdżę na rowerze, czasami na rolkach, rzadko pływam i biegam. Mam straszny problem z tłuszczem na biodrach i udach. Nie wiem jakie jeszcze ćwiczenia mogłabym wykonywać... Czego mam unikać? Czy nie jedzenie kolacji wystarczy żeby schudnąć? Kiedyś mi się coś ubzdurało żeby jeść kisiel na śniadanie, niestety nie mogę, bo jak idę do szkoły to zaraz byłabym głodna... Może jakieś inne sugestie? Dodam że mam strasznie stresujący tryb życia. A co do nie jedzenia słodyczy to na pewno mi się nie uda (próbowałam) ewentualnie mogę jeść bardzo mało. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

To albo chcesz schudnąć albo nie. Musisz zrezygnować ze słodyczy oraz ćwiczyć regularnie. Poza tym na śniadanie jedz coś pożywnego i nie bój się jeść dużych śniadań a kolacja niech będzie lekkostrawna i nie później niż trzy godziny przed snem.

Odnośnik do komentarza

Natusio jeśli chcesz pozbyć się kilku kilogramów to powinnaś zrezygnować ze słodyczy. Nie powinnaś także jeść fast foodów i pić napoi gazowanych. Nie chudnie się od samego patrzenia na siebie. Musisz znaleźć w sobie motywację, która da Ci siły aby walczyć z pokusami.
W twoim wieku restrykcyjne diety nie dla wskazane ponieważ mogą doprowadzić do powstania niedoborów i wynikających z tego chorób. Jeśli chcesz możesz zacząć ćwiczyć, uprawiać sport lub po prostu być bardziej aktywna. Sport rewelacyjnie odstresowuje i relaksuje więc skoro piszesz że masz bardzo stresujących tryb życia to własnie sport jest dla ciebie. Poświęcaj godzinę czasu dziennie na aktywność fizyczną. Możesz jeździć rowerem, na rolkach, biegać, skakać na skakance. możesz też zapisać się na aerobik lub kurs tańca, wszystko zależy od ciebie i Twoich preferencji.

Odnośnik do komentarza

Witam , moja waga to 50 kg , Moj cel to 45 kg .
Jak moge tego dokonac? Mam 17 lat , wzrost 160 , , Na codzien nie jestem osoba ruchliwa , ale do cwiczen sie przystosuje , chcialabym miec taka dopsowana i wlasciwa diete . ktos cos doradzi ?

Odnośnik do komentarza

powinnas jesc 4 razy dziennie nie nazbyt duze posilki ale jesc wszystko zeby dostarczac sobie wszystkie skaldniki, wiadomo ze fast foody i slodycze nie :) do tego mysle ze powinnas uprawiac jakis sport ja polecam basen albo pilates bo to ladnie modeluje sylwetke

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...