Skocz do zawartości
Forum

Boję się dźwięków komputera.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Otóż mój problem wygląda następująco: boję się odgłosów komputera.
Chodzi mi o takie dźwięki systemowe, np. Gdy pojawia się jakiś błąd, lub gdy komputer się zetnie i dźwięk jakby też się zatrzymuje. Na samą myśl nam ciarki. Gdy dochodzi do takiej sytuacji, wpadam w panikę. Upadam na podłogę,zwijam się w pozycję "żółwia" chowając głowę, zamykając uszy i zamykając oczy, czekając, aż problem się rozwiąże sam. Czasem uda mi się uciec z pokoju.
Dość często miewam koszmary o takiej tematyce. Ostatniej nocy śniło mi się, że przystawiłam nożyczki w stronę laptopa (w stronę portu USB, ale nie wkładając ich do środka), a laptop zaczął wydawać piszczące dźwięki i jakby odrzucił się w moją stronę. Często śnią mi się zdeformowane twarze, które też wydają takie dźwięki.
Tą fobię zrodził we mnie mój biologiczny ojciec. Jak byłam malutka, to próbował zrobić internet, prawdopodobnie przekrętem i komputer wydawał okropne dźwięki, które pamiętam do teraz.
Mimo tej fobii korzystam z komputera na co dzień, niemniej jednak zdarza się to być dla mnie stresujące. Dajmy na to, że chcę przenieść gdzieś plik i nie mogę. Wyskakuje komunikat. Wpadam w panikę. Jak miałam antywirus Kaspersky, myślałam, że umrę ze strachu, gdy alarmował o wirusie.
Jak mam z tym walczyć? Do kogo mam się zwrócić? Mam 18 lat.

monthly_2016_01/boje-sie-dzwiekow-komputera_3496.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Podejrzewam, że nie jest to żadna nadwrażliwość na dźwięki, ale jakiś rodzaj fobii. Kiedy usłyszysz niepokojący według Ciebie dźwięk, pojawia się u Ciebie silny lęk, na który reagujesz behawioralnie. Pytanie, czego się boisz dokładnie - samych dźwięków, tego, co one oznaczają, obawiasz się, że komputer może się zepsuć? Drogą wirtualną nie da się niestety znaleźć przyczyny Twoich stanów lękowych. Konieczna jest konsultacja u psychologa. Podejrzewasz, że to wskutek działania Twojego ojca, który próbował podpiąć się do Internetu, ale przyczyna może tkwić zupełnie gdzieś indziej i być nieuświadomiona. Pozdrawiam i zachęcam do rozmowy z psychologiem, chociażby w szkole. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...