Skocz do zawartości
Forum

Wada ? zęby górne stykają się z dolnymi. aparat ?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pewien problem, jakiś czas temu zauważyłam, że podczas pochylania głowy do przodu dolna szczęka przesuwa się do przodu i dolne zęby (1/3) dotyka wewnętrznej części zębów.
Dodam, że mam mam wąski uśmiech - jak się uśmiecham to widać tylko jedynki, dwójki i trójki i to nie w całości, po górna warga przykrywa połowę górnych zębów, a dolnych przy uśmiechu w ogóle nie widać. Często się też łapię na tym, że w ciągu dnia mocno zaciskam zęby a w nocy to standard. Mam też problem, taki, że jak chodzę to muszę oddychać przez buzię, bo przez nos czuje jak bym się miała zaraz udusić.
Czy to jakaś poważna wada, czy raczej da się z tym żyć i nic nie robić. Dodam, że nigdy dentysta nie zwrócił uwagi, żeby coś było nie tak.
Z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Gość PawełSZCZ

Dla bezpieczeństwa lepiej udać się do specjalisty i wypytać o ten konkretny problem. Jeśli chodzi o ortodontę to polecam Odent w Warszawie, a co do oddychania przez usta to może być problem z górnymi drogami oddechowymi i warto zapoznać się z tematem "mouth breather" który powoduje właśnie zły nawyk oddychania ustami zamiast nosem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...