Skocz do zawartości
Forum

Podrażnienia po peelingu kwasowym


Gość Żaneta86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żaneta86

Witam, Wczoraj poddałam się peelingowi przy pomocy kwasów, był to pierwszy tego typu zabieg wykonywany na mojej twarzy, mam problemy z zaskórnikami i bliznami, które zostały mi po przebytym trądziku. Sam zabieg był krótki, trzy etapowy, ale okropnie bolesny, skóra bardzo mnie piekła i to pieczenie było odczuwalne jeszcze kilka godzin po zabiegu. Dzis cała moja twarz jest czerwona, jakby poparzona, skóra jest napięta (uczucie sciagania). Chciałam zapytać jak pielęgnowac taką uszkodzoną skórę, jakich kremów używać, by nie podrażnić jak do tej pory używam zwykłaej wazeliny, by ja natłuszczac. Kiedy może zacząć schodzic ?? jak długo mogę byc wyłączona z normalnego funkcjonowania?? czy można uzywać makijażu?? Bardzo proszę o odpowiedz. Z poważaniem Zaneta

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Trudno ocenić w jakim stopniu poparzona jest skóra Twojej twarzy. Jeśli jest niewielkie to powinnaś natłuszczać skórę oraz możesz użyć doraźnie środków łagodzących skutki oparzeń, które można kupić w aptece bez recepty. Problem powinien ustąpić po kilku dniach. Makijaż dodatkowo wysusza skórę więc jest raczej niewskazany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...