Skocz do zawartości
Forum

4 antybiotyki w jeden miesiąc


Elaa_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, jestem po wielu kuracjach antybiotykami od 14.09:
-Unidox
- Augmentin
- Diflucan - w trakcie
- Clindamycin - w trakcie
- Diclac i Sinupret w międzyczasie

Generalnie, cała sprawa zaczęła się we wrześniu - ból krtani, gardła, suchość w ustach, więc został przepisany Unidox, który nie pomógł (może moja wina, bo brałam go dzień krócej niż wynika z zaleceń), potem Augmentin, Diclac, Sinuret - jednak 2 tygonie po odstawieniu należało ponownie wziąć lekarstwo- bo pojawiła się grzybica jamy ustnej, więc: Diflucan - biorę go od środy (14.10), ale w sobotę okazało się, że mam torbiel pod zębem - stan zapalny, więc i nowy antybiotyk: Clindamycin (po dniu stosowania ząb przestał boleć), ale stosuje nadal, wizytę u dentysty mam jutro.

Właśnie dostalam dreszczy, temperatura jest ok., bo powyżej 36 (36,6) stopni - pytanie, czy jest ryzyko sepsy? jakieś problemy z jelitami?
Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza

Hej,

co do Clindamicin to odstawilam po 4,5 dnia stosowania, zgodnie z zaleceniem lekarza - okazało się, że w przypadku zęba dentysta podjął błędną decyzję przepisując go (ehh).

Także dzisiaj jest dzień bez antybiotyku, jednak wyskoczyly mi nadżerki na wargach + białe podniebienie, dodatkowo mam powiększone grudki chłonne i generalnie boję się, że jak złapie jakiegoś wirusa albo grzybica się nasili to mój organizm, na tyle osłabiony nie da sobie rady ;(

Wiecie, czy duże jest ryzyko sepsy w moim stanie?

Odnośnik do komentarza

Współczuję ale może znajdź sobie dobrego lekarza..... Pij dużo soku z ogórków kiszonych, jedz kapustę kiszoną ale najlepiej domową żeby wzmocnić florę bakteryjną. Odstaw te antybiotyki, rób sobie inhalacje z mocnej soli jak masz problemy z gardłem i pij herbatę z babki lancetowatej albo prawoślazu. Wierz mi żaden dobry lekarz nie pozwolił by wziąć pacjentowi w tak krótkim okresie tyłu antybiotyków. 

Życzę zdrowia 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...