Skocz do zawartości
Forum

ryczący 8latek


kamakam

Rekomendowane odpowiedzi

Dziecko mojej przyjaciólki , chłopiec 8 letni ostatnio, probuje wymuszac płaczem lub krzykiem rózne rzeczy. Jest swietnym, komunkatywnym dzieckiem i tym większe moje zdziwinie z powodu jego zachowania. Te zachowania pojawiają sie kiedy tylko coś dzieje się nie po jego mysli- rodzice odmawiają siedzenia przy k0mputerze z samego rana, i proponuja inne zajęcie. Własnie, te reakcje dotyczą głownie komputera, może to ów nieszczęsny komputer wywyołuje relację uzaleznieniową?

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

Chłopiec znalazł słaby punkt rodziców i to wykorzystuje, spokojne i stanowcze "NIE, a jeśli będziesz się tak zachowywał nie siądziesz dziś do komputera"myślę że parę dni i zrozumie że tak nie wygra, ale rodzice i dziadkowie ( bo to Oni najczęściej mają zły wpływ na dyscyplinę) muszą być konsekwentni.

Odnośnik do komentarza

Dziecko testuje rodziców i swoich opiekunów, na ile może sobie pozwolić. Czy ulegną, czy nie? Chłopak najwyraźniej wyczuł, że rodzice odpuszczają, gdy ten zaczyna "ryczeć", dlatego ciągle stosuje tę metodę, byleby tylko osiągnąć to, na czym mu najbardziej zależy - komputer. Konsekwencja i stanowcze "nie" powinno podziałać. Ważne, by się nie ugiąć i nie odpuszczać. W końcu chłopak zrozumie, że choćby ryczał podwójnie, to i tak nic nie wskóra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...