Skocz do zawartości
Forum

Soczewki, a ból oka


Gość Rybcia01

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech dni noszę soczewki kontaktowe. Dzisiaj założyłam lewą soczewkę na oko. Piekło mnie, więc od razu ją zdjęłam. Po zdjęciu zauważyłam, że soczewka jest pęknięta. Od tamtego czasu bolą mnie oczy.
Czy jest możliwe, że część od pękniętej soczewki jest w moim oku?
Bardzo się boję, bo wszyscy straszą, że jeżeli soczewka osunie się do tyłu oka, gdzie nie możemy jej złapać to kaplica, po oku. Mam 17 lat i jakoś nie marzy mi się pozostać ślepą do końca życia.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Sama noszę soczewki. Może po prostu podrażniła Ci oko. Jest to baaardzo delikatny narząd, ale nie bój się - nie oślepniesz. :) Jeżeli przez tydzień będzie Cię to oko bolało, to wtedy idź do lekarza. Teraz sobie przemywaj oko solą fizjologiczną (lepsza niż "specjalne" preparaty) i powinno przejść. Samej mi się parę razy tak zdarzyło. Bez paniki. ;)

Odnośnik do komentarza

Mnie też zdarzyło się podrażnić oczy od soczewek. Sól fizjologiczna + jakieś krople i powinno Ci przejść po paru dniach. Tylko odpuść sobie noszenie soczewek na ten czas.

Btw. soczewka co najwyżej ucieknie pod górną powiekę. Jak już to się stanie to trochę cierpliwości i da się soczewkę wyjąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...