Skocz do zawartości
Forum

odwołanie


wikta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamuniajasia

Hej.
Napisz coś więcej o całej sytuacji.
Z jakiego powodu dziecko dostało orzeczenie, w którym jest wskazanie do nauczania specjalnego.
Pierwszy raz się spotykam z sytuacją, że rodzic chce się odwołać od opinii o kształceniu specjalnym, bo przecież specjaliści zanim wydadzą taką opinię najpierw bardzo wnikliwie przyglądają się dziecku, badają je, zapoznają się z wszelką dokumentacją dziecka ze szkoły/przedszkola i dopiero wówczas mogą zadecydować w jakiej placówce dziecko powinno się kształcić, ale z tego co wiem to nic nie mogą narzucić rodzicom. Myślę, że możesz spróbować się odwołać do dyrekcji tej placówki, uzasadniając to że nie zgadzasz się z opinią wydaną przez tamtejszych specjalistów i prosisz o ponowne zapoznanie z dokumentacją i ponowne zbadanie dziecka. Albo zadzwoń do rzecznika praw dziecka, który pokieruje Cię na właściwy tor.
Tylko takie rozwiązania przychodzą mi do głowy.

Odnośnik do komentarza

tak oczywiscie dobrze jest mieć orzeczenie o potrzebie krztałcenia specjalnego dla dziecka niepełnosprawnego jak w przypadku mojej córki ale całe to badanie szyte jest grubą nicią całość badania miała trwać około 2 h a trwało niecałą godzinę to po raz przeprowadzony ze mną wywiad na temat córki trwał dosłownie kilka minut w dodatku badanie przeprowadzała osoba z którą córka wogóle nigdy nie miała doczynienia i po trzy po badaniu doszli do wniosku że zmienią córce grupe z uposledzenia lekkiego na umiarkowane i skierowana ma być do szkoły specjalnej nie do zwykłej integracyjnej jak to było do tej pory jakim cudem się pytam córce niby tak się pogorszyło i ma złe badania jak w szkole radzi sobie ok owszem duzo poświęcamy czasu na naukę ale bądż co bądż nawet angielski jest na 5 więc nie rozumiem tego ich badania z tąd moje pytanie odnośnie odwołania i jak to się wszystko odbywa i czy oczywiście poradnia może niezgodzić się na moje odwołanie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...