Skocz do zawartości
Forum

Spirala Levosert a niechciana ciąża


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andziunia85

Cze dziewczyny,wlasnie dzis bylam u gina na konsultacji w sprawie wkladki domacicznej,lekarz pytal tylko czy rodzilam i czy miala robiona nie dawno cytologie.Cytologie mialam i raz rodzilam silami natury.Mowil ze moze mi zalozyc nawet teraz,ale musze sie zastanowic ktora chce.Lek proponuje Mirene za 1000zl,Levoster za 650 zl i jakas Justa ale ta jest na 3lata.W przyszlym tygodniu ide zalozyc Levoster :)

Odnośnik do komentarza
Gość Justynnaa

Niezdrowe na pewno nie jest. Przy wkładce i tak konsultujesz z ginekologiem tą opcję. Zazwyczaj nie ma przeciwskazań ale czasami zaleca zrobić jakieś dodatkowe badania żeby nie było nie jasności. To jest bardzo wygodna opcja także polecam.

Odnośnik do komentarza

~erykaO
No macie racje pewnie. Tylko ja jestem bardzo drobna i dlatego się trochę boję. Ja nawet najmniejsze zmiany bardzo odreagowuje. A taka wkładka jest dla każdej kobiety czy są jakieś wymagania?

Jeśli chodzi o przeciwwskazania co do założenia takiej wkładki to między innymi są to wrodzone lub nabyte nieprawidłowości w budowie macicy, powracające stany zapalne czy też infekcje. Tu już wszystko zależy od ginekologa czy wyrazi zgodę na założenie takiej wkładki czy też nie. Ja osobiście mam założoną levosert i też miałam takie obawy bo jestem drobną kobietką ale wierz mi, że nie ma czego się bać. Samo założenie trwa może pół minuty a do wkładki szybko się przyzwyczaisz :)

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że miałam straszne migreny z aurą podczas brania tabletek - musiałam z nich zrezygnować. Po jakimś czasie ginekolog własnie polecił mi levosert tłumacząc to tym, ze hormon wydzielany jest w miejscu docelowym czyli w macicy i nie krąży tak po całym organizmie jak przy tabletkach. Faktycznie po założeniu nie odczuwam problemów z migrenami.

Odnośnik do komentarza

Wątek dotyczy spirali levosert jednak odpowiem krótko. Samo założenie wkładki trwa moment, uczucie jak przy badaniu cytologicznym czyli nic strasznego ani bolesnego. Wkładka po założeniu jest niewyczuwalna a ginekolog powinien od razu sprawdzić czy dobrze ją założył poprzez badania USG.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...