Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość a...m

Przetłuszczanie włosów, powracający łupież i wypadanie włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a...m

Witam. Moim problemem jest moja głowa. Moje włosy przetłuszczają się codziennie, mam powracający po mniej więcej pół roku łupież. Używam szamponu Head and Shoulders, ale ostatnio przestał mi pomagać. Włosy ostatnio bardzo mi wypadają, boje się ze wylysieje. Ekóra na twarzy jest tłusta, zwłaszcza w okolicy nosa, czoła i brody. Na łopatkach mam krostki. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, idź do specjalisty. Spójrz też na swoją dietę, bo możesz mieć problemy z niedoborem niektórych substancji odżywczych, a długotrwałe zaniedbanie prowadzi do kłopotów ze skórą czy włosami. I nie załamuj się, bo takie rzeczy są do pokonania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pogo_pogo

szampon dobieramy do skóry głowy, a nie włosów.
nie kupujemy szamponów typowych drogeryjnych, właśnie w stylu h&s, gdyż naszpikowane są chemią, powodują świąd i przesuszanie się delikatnego skalpu, a właśnie przesuszona i nieodpowiednio pielęgnowana skóra głowy = łupież.
zwracamy wielka uwagę na skład szamponu. szukaj jakichś dermokosmetyków bez alkoholu, pegów, sls-ów i innych.
kerastese ma fajne "kąpiele" do wrażliwych skalpów, joico też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Róża76

Mi zawsze pomagał nizroal na łupież, ale są rózne odmiany wiec warto wybrać się do dermatologa badz trychologa, zrób tez badania krwi i hormony. Zadbaj tez o swoja diete, w ten sposob dostarczasz witamin organizmowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariolkaolkaolka

Może powinnaś zmienić szampon i odżywkę? Używaj produktów bez SLS-ów, są droższe ale może akurat będą lepsze.
Na łupież zawsze najlepszy był Nizoral, ale każda skóra głowy ma inne pH wiec nie wiem jak będzie u ciebie ale polecam.
Zadbaj tez o witaminki w swoim jadłospisie.
Jeśli chodzi o cere masz mieszana, w strefie T sie przestłuszcza a policzki sa nieco suche. Musisz stosować pielęgnację do cery mieszanej plus peelingi maseczki i przede wszystkim nawilżać cerę zwłaszcza na noc, gdyż wtedy skóra wchłania najwiecej składników z kremów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jacek

Niestety używałem H&S i miałem podobne problemy. Dopiero szampon Masveri mi pomógł i przywrócił moje włosy do formy. Polecam, jest dostępny w Rossmannie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...