Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie w trakcie karmienia piersia.


Gość Dorcia1406

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorcia1406

Witam. Jestem mama dwójki dzieci. Młodsza urodziłam 10 mies temu. Karmie ja do tej pory piersią. Mój problem polega na tym ze nie moge zgubić tzw. brzuszka tak jak po pierwszej ciąży ani schudnąć z nóg. Ogólnie rzecz biorąc zle czuje sie w rozmiarze 40. Zawsze nosiłam 38.
Czy jest jakiś sprawdzony sposób żeby gubić te kilogramy? Na ćwiczenia nie mam bardzo czasu. Jestem aktywna mama w sensie codziennych obowiązków itd. Nie pracuje narazie zawodowo.

Odnośnik do komentarza

w tym wypadku jest troche ciężko, bo albo ufać swoim umiejętnością szukania wiedzy na temat diety albo liczyć, że ktoś pomoże. Odchudzanie polega na jednym i tym samym: spożywaniu mniejszej ilości kalorii.Jak jest lekki deficyt to chudniemy, można schudnąć jedzać tylko i wyłącznie ziemniaki albo pijąc oliwę ale wszystko w odpowiedniej ilości. Więc pytanie dlaczego ludzie tak nie robią, ano dlatego, że organizm człowieka potrzebuje sporej ilości mikro makro i witaminek, szczegolnie właśnie kobiety w ciąży czy karmiące. Głód utajony- bo tak to kieydś się nazywało , wystepuje gdy spożywamy puste kalorie. Tak więc jeżeli w Twojej diecie Nie ma pieczywa napoi typu tymbarki, kole, fanty syropy "poli", masła, tłuszczy, ciasteczek orzechów ziemnych itp to jedyną opcją na schudnięcie jest zmniejszenie ilości jedzena na talerze, np nakładamy sobie porcje normalną i mówimy " dobra teraz 1/5 z tego wraca na patelnie". to jest jedyny sposób. Ale jest druga opcja, że jemy słodycze (to u kobiet, tak zwanych kur domowych, często wystepuje zjawisko podjadania albo zjadania po dzieciach) , pijemy słodzone napoje smażymy na głebokim oleju itp. to wtedy trzeba to zastąpić jakimiś owocami jogurtami czy mięsem (rybki polecam, bo w brew pozorom mięśnie i tkanki ryb to też mięso) .
Więc w skrócie:
-jesz słodycze tłuszcz , podjadasz po dzieciach czy mężu ? przestajesz jeść niezdrowo i przestajesz podjadać
- jesz zdrowo i nie chudniesz? jedz mniej
-jesz zdrowo i jesz mniej i nie chudniesz? odp: może za mało czasu sobie dałaś bo efekty widac po miesiacu czasem, albo trzeba jeszcze mniej jeść.
więc moim zdaniem, jedząc zdrowo i mało to i wykarmisz dizeci tak że inne mamy bedą zazdrościć i schudniesz, bo tłuszcz powstaje z nadmiaru kalorii ( ciekawostka, tłuszcz spożywany nie lubi zamieniać sie w tłuszcz na brzuszku, ale jak mamy połączenie tłuszczu i węglowodanów to już te nasze cukry łątwo sie zamienią w tłuszcz, wiec staramy sie nie łączyć np ciast z obiadem bo mięsko tłuste a ciasto ma sporo węgli ). kolejna ciekawostka : ćwicząc np tylo lewą noge odchudzisz też prawą i odchudzisz twarz i wszystko, ponieważ tłuszcz spala sie równomiernie na całym ciele, wiec brzuch robić by mieć kaloryfer z myślą żeby spalić to idiotyzm. A i moja rada ostatnia, wydaj 100-200 zł na dietetyka i on wszysko ułozy jak trzeba, albo rób tak jak mówie , w sensie jedz zdrowo i mniej z zachowaniem w diecie dużej ilosci warzyw i owoców.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...