Skocz do zawartości
Forum

Rodzice we wszystko się wtracają ! Proszę pomóżcie!! :'(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam 13 lat i mam taki problem że moi rodzice chcą wszystko wiedzieć bez wyjątku :( Gdy zaczęłam pisać pamiętnik okazało się że mama go czyta ... A teraz okazało się że rodzice w ogóle mnie nie ufają i nawet na kolonie ani wycieczkę żadną nie mogę pojechać bo twierdzą że w ciążę zajdę ale tak się nie stanie bo mam swój rozum :( Do domu do mnie nie może przyjść żaden kolega z wyjątkiem jednego który przychodzi do mnie pod pretekstem spisywania lekcji a jak ktoś inny przyjdzie to mówi że to mój chłopak a tak nie jest . Któregoś razu w zimę z kolegami i przyjaciółką bawiliśmy się i chłopacy zabrali nam czapki i uciekli w las tak przy drodze obok mojego domu i ja jednemu tą czapkę zabierałam i sie przytulaliśmy takiakby i mama to zobaczyła i musiałam jej się z tego spowiadać :( a teraz muszę się jej ze wszystkiego się tłumaczyć nawet z tego kiedy mam okres :'( to okropne :( nawet przeglądają mi telefon i fb a także każdą wiadomość tam zawartą szczegółowo czytają ... Nie mam wgl prywatności bo się we wszystko wpiep... I już mam dość przez to wszystko pale fajki nawet (nie wiedzą o tym) . Co ja mam zrobić czuje się bezradna bo nic nie działa nawet poważne rozmowy ???

Odnośnik do komentarza

Izabela13579, masz 13 lat i potrzebujesz coraz więcej przestrzeni dla siebie, więcej prywatności. Twoi rodzice najwidoczniej tego nie rozumieją albo rozumieją, ale boją się o Ciebie. Chcą Cię chronić przed różnymi zagrożeniami, dlatego Cię kontrolują, sprawdzają, na wiele rzeczy nie pozwalają. Nie rozumieją jednak, że ograniczając Cię, robią Ci krzywdę. Postaraj się z nimi spokojnie porozmawiać i powiedzieć, że doceniasz ich troskę, ale potrzebujesz prywatności. Buntem, krzykiem, paleniem papierosów nie pomożesz sobie. Jeśli będziesz się tak zachowywać, rodzice stwierdzą, że jesteś nieodpowiedzialna, niedojrzała i muszą Cię kontrolować, bo w przeciwnym razie zrobisz jakieś głupstwo. Zdrowa komunikacja to podstawa. Naprawdę zachęcam Cię do rozmowy z mamą i tatą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...