Skocz do zawartości
Forum

Problem z wyglądem ciała


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przez 5 lat mocno trenowałam piłkę nożną, moje mięśnie dolnych partii, głównie uda są dość masywne do czego dochodzi zbędny tłuszczyk. Mam 15 lat i w tym wieku bardzo zależy mi na smukłej sylwetce, niestety ze wzrostem 163 cm i 67 kg wagi, jest to niemożliwe, nie mogę cieszyć się swoim wyglądem. Jem zdrowo, czasem zdarzy mi się grzeszek w formie słodkiej przekąski. Ciemny chleb, owsianka, jogurty naturalne, woda, zielona herbata... Ćwiczę codziennie, staram się jak mogę, ale efektów praktycznie nie widać.. Prosiłabym bardzo o poradę jak wysmuklić moje nogi i zbić trochę z wagi, by nie słuchać od lekarzy, że muszę schudnąć. Z góry dziękuję, za wszystkie rady ☺

Odnośnik do komentarza
Gość joasia12

Może będę mało oryginalna, ale dobrym pomysłem jest wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetyczny, Maja tam dobry sprzęt, który czyni cuda. Już po jednej wizycie widać ogromną różnicę.Naprawdę warto skorzystać z takich usług.

Odnośnik do komentarza

A co mu da gabinet kosmetyczny? Tutaj potrzebny jest porządny plan ćwiczeń i dieta. Podlicz ile codziennie zjadasz (nawet jedząc zdrowo można tyć) i jakie jest Twoje dziennie zapotrzebowanie na kalorie. Uwzględnij w tym też jakieś ćwiczenia - bieganie, trening siłowy, orbitrek. Dopiero takie połączenie i konsekwentne trzymanie się diety i planu treningowego pozwoli Ci schudnąć. Będziesz czuł się lepiej, a Twoje mięśnie wyjdą spod warstwy tłuszczyku ;) Jeżeli myślisz o jakimś sprzęcie sportowym, to chętnie pomogę w doborze.

Ekspert sklepu ABCfitnesswww.abcfitness.pl

Odnośnik do komentarza

O tak, bardzo prosiłabym o pomoc w doborze.. Niedaleko mnie jest mały fitness park, bardzo często na niego uczęszczam i zastanawiam się ile czasu musiałabym spędzić na danym sprzęcie, bowiem gdy zacznie się rok szkolny nie będę prosperowała możliwością spędzania tam kilku godzin, za to w domu posiadam steper, czy 20/30 minut dziennie wystarczy? Zamierzam również zrezygnować z dojazdu do szkoły i fundować sobie kilka kilometrów spaceru, wiem że to dobry kierunek, pytanie tylko gdzie umiar? Lekarz nie pozwala mi się przemęczać z powodu bólów głowy i dlatego proszę o podpowiedź ile czasu poświęcać na ćwiczenia i czy treningi z Mel B, Chodakowską itp. też mam włączyć do planu dnia

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o to, żeby ćwiczyć na czas, tylko o to, żeby ćwiczenia wykonywać poprawnie technicznie, i, co tu dużo mówić - się przy nich zmęczyć. Do spalania tłuszczu należy osiągnąć pewne tętno (trzeba je samodzielnie obliczyć, w internecie znajdziesz strony, które Ci w tym pomogą), poza tym niezdrowo skupiać się jedynie na konkretnych partiach ciała - bardzo ważne, by ćwiczyć wszystkie partie mięśni jednakowo. Piszesz, że ćwiczysz codziennie - regularność jest ważna, ale warto zrobić sobie co parę dni dzień przerwy po to, żeby organizm mógł się zregenerować. Piszesz, że cierpisz na bóle głowy - trudno mi na podstawie tak lakonicznego opisu stwierdzić, co i w jakiej ilości może Ci zaszkodzić. Najlepiej by było, gdybyś zapytała o to lekarza albo profesjonalnego trenera.
Co do sprzętu - serdecznie polecam ćwiczenia na orbitreku jako najbardziej wszechstronnie rozwijające wszystkie mięśnie. Jeżeli szczególnie zależy Ci na wysmukleniu nóg - wtedy odpowiedni jest rowerek treningowy, mający też tę zaletę, że podczas jazdy można też wykonywać inne czynności, np. czytać książkę, oglądać telewizję. Jeżeli obawiasz się, że w roku szkolnym będziesz miała za mało czasu - rozważ kupno sprzętu do domu.

Ekspert sklepu ABCfitnesswww.abcfitness.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...