Skocz do zawartości
Forum

brak zrostu kości śródstopia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
5 tygodni temu spadając ze schodów przed szkołą złamałam V kość sródstopia.
W szpitalu okazało się, że jest to wieloodłamowe złamanie V kości sródstopia. Zatrzymali mnie w szpitalu na noc, tego samego dnia nastawili kość i wsadzili nogę w gips.
Z racji mojego młodego wieku lekarz stwierdził, że nie będą mnie operować, wystarczy nastawienie, bo kość ładnie się zrośnie i nie będzie mi to szczególnie uprzykrzało życia.
Po 4 tygodniach zdjęto mi gips, potem zrobiono rentgen i okazało się, że kości wogóle sie nie zrosły. Dostalam stabilizator but i za dwa tygodnie mam iść do kontroli.
Moje pytanie jest takie, czy kości zaczną się zrastać czy trzeba będzie je łączyć operacyjnie?
Boję się, że potrzebna będzie operacja, a wolałabym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza

Miejmy nadzieję, że dzięki Twojemu młodemu wiekowi zaczną się prawidłowo zrastać. Mogły być na początku niewłaściwie złożone co uniemożliwiło właściwe zrastanie się. Teraz gdy masz nogę w stabilizatorze może ułatwić to zrastanie. Po kontroli może spojrzysz na to optymistyczniej. Po tym wszystkim i tak możesz przejść rehabilitację w trakcie której polecam Ci maści żywokostowe.

Blog o zdrowiu z filmami, zdjęciami i poradami:
www.lewandowicz.com.pl

Odnośnik do komentarza

pokaż zdjęcie rtg, jeśli masz na płytce.

skoro to było wieloodłamowe złamanie to jednak powinno być zespolone płytką. choć w sumie odłamy nie musiały się mocno poprzesuwać między sobą. Dobrze by było skorzystać z fizykoterapii: jonoforeza z wapniem, magnetoterapia, laser. i wdrożyć już pewną rehabilitację.

Powinnaś skonsultować się z innym ortopedą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...