Skocz do zawartości
Forum

Lewandowicz

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez Lewandowicz

  1. Okłady z lodu mogą Ci częściowo pomóc nie są one jednak metodą na leczenie zwyrodnień. To jest tylko kompres. Staw kolanowy powinien być leczony właściwymi ćwiczenia rehabilitacyjnymi - ruchem, który nie obciąża ich zbyt mocno oraz zmianom sposobu odżywania się i utrzymywaniem właściwej wagi ciała.
  2. Nie wiemy jak pielęgnujesz swoje stopy i stawy ale powinieneś zadbać o właściwą gimnastykę stóp - szczególnie stawów skokowych- oraz ich pielęgnację. Powinno polegać to na niedopuszczaniu do opuchlizn, stosowaniu naturalnych maści odżywczych i przeciwbólowych oraz delikatnej gimnastyce w obrębie stóp i nadgarsków.
  3. Cześć Częściowo już sobie odpowiedziałeś, że siedzisz zbyt długo przed komputerem w niewłaściwej pozycji. Nie musisz łączyć tych bólów z sercem. Pamiętaj, że klatka piersiowa i jej pojemność to nie tylko serce i płuca ale wiele innych czynników i zakamarków. Bóle mogą również powodować niepokoje oraz drobne lęki. Przebywaj częściej na powietrzu i oddychaj głęboko płucami. Uprawiaj zdrowy ruch a mniej czasu spędzaj w niewłaściwej pozycji za komputerem.
  4. Miejmy nadzieję, że dzięki Twojemu młodemu wiekowi zaczną się prawidłowo zrastać. Mogły być na początku niewłaściwie złożone co uniemożliwiło właściwe zrastanie się. Teraz gdy masz nogę w stabilizatorze może ułatwić to zrastanie. Po kontroli może spojrzysz na to optymistyczniej. Po tym wszystkim i tak możesz przejść rehabilitację w trakcie której polecam Ci maści żywokostowe.
  5. Powinieneś uzbroić się w cierpliwość i na jeszcze jakiś czas bardziej wyeliminować ten staw od obciążeń. Podczas chodzenia i stawania. Musi on być niestety unieruchomiony ( opaski/bandaże/ schładzania ) a następnie po 2 tygodniach powinna być rozpoczęta lekka rehabilitacja ruchowa polegająca na ustawianiu stopy na różne sposoby, właściwym poruszaniu palcami i stawem we wszystkich kierunkach. Możesz robić okłady z własnego moczu na staw skokowy oraz maści żywokostowych.
  6. Należy często myć swoje stopy, nawet kilka razy dziennie jeżeli jest to konieczne, stosować kąpiele ziołowe 15 - 20 min w szałwii, rumianku, mięci. Zmieniać również jeżeli to konieczne skarpetki, te zaś jak i obuwie nosić ze zdrowych materiałów - bawełny. Buty ze skóry tak by stopy oddychały w ciągu całej doby a nie były zamknięte w elastycznych odzieniach czy niezdrowych klatkach zwanych butami. Jak to zwykle bywa przyczyn pocenia się stóp jest również wiele i mogą być uwarunkowane różnymi czynnikami np. chorobami lub nerwowo-stresowymi. Najważniejsze by odnaleźć właściwą przyczynę pocenia się stóp.
  7. Pamiętaj, że stopy to podstawa i noszą Cie przez same życie. Zadbaj zatem o to by otrzymywały one właściwą dozę pielęgnacji polegającej m. in na częstych ich moczeniach, wcieraniach właściwych maści odżywczych, gimnastyce stóp aby ich stawy nie ulegały degradacją i urazom.
  8. Najprawdopodobniejszą przyczyną przeciążeń i naderwań w Twoich kolanach może być wcześniejszy źle wykonywany ruch lub innego typu kontuzje, urazu a także samo to, że nie uprawiasz sportu. Nie chodzi tu o poważny sport ale o proste ćwiczenia wzmacniające stawy i wyrabiające ich elastykę. Przy bardziej wysiłkowych ruchach nawet forsowniejszych marszach powinnaś wzmacniać sobie stawy kolanowe poprzez stosowanie opasek, bandaży.
  9. Bólów głowy nie należy lekceważyć i jeżeli nie przechodzą samoistnie należy udać się do lekarza. Przyczyn mogą być dziesiątki. Od problemów związanych z kręgosłupem kręgami szyjnymi, złym odżywianiem, zatruciem organizmu wreszcie chorymi stopami aż po wiele, wiele innych...
  10. Cześć Można by domniemać, że nęka Cię coś w rodzaju reumatyzmu - przydałoby się konkretnie badanie. Sprawa może być rozwojowa. Tak czy owak wskazana jest właściwa dieta i spokojny zdrowy ruch, który może Ci doradzić niejeden rehabilitant.
  11. Przede wszystkim powinnaś sprawdzić czy nie masz złamania. Jeżeli złamanie zostanie wykluczone można po prostu unieruchomić nadgarstek opaską lub bandażem i nie nadwyrężać od 2 - 3 tygodni. W tym czasie wsmarowywać w nią maści odżywcze lub przeciwbólowe.
  12. Bóle kręgosłupa najlepiej leczy się zdrowym i właściwym ruchem czyli gimnastyką pleców i kręgosłupa, którą może pokazać Ci każdy rehabilitant by dopasować ćwiczenia do Twoich ewentualnych "schorzeń", o których niestety nic nie wiemy. Leczenie ruchem jest bardzo skuteczną formą w większości takich przypadków. Należy tylko indywidualnie dobrać zestaw ćwiczeń, które wzmocnią plecy i kręgosłup by w przyszłości nie bolały.
  13. Po 5 dniach powinien Pan znów iść do lekarza po zwolnienie. Dopóki nie zdejmą Panu szwów ręka cały czas się leczy. Po zwolnieniu powinien Pan przestrzegać bezpieczeństwa pracy i odpowiednio zabezpieczał ręce i dłonie.
  14. Choroba cukrzycowa bardzo negatywnie wpływa na stopy również i palce. Nic więc dziwnego, że paluch zsiniał czy zmienił swoją barwę. Nie od parady istnieje określenie "stopa cukrzycowa" i przy zaniedbaniach stóp z czasem zmieniają się w tak zwane "stopy cukrzycowe" charakteryzujące się inną barwą skóry oraz wieloma wrażliwościami. Najważniejszym jest by uprawiać gimnastykę stóp, poruszać palcami u stóp oraz zachowywać masę ciała i całkowicie zmienić odżywanie. Stosować się rad lekarskich. W tym konkretnym wypadku codzienna gimnastyka palucha i pozostałych palców oraz całej stopy jest niezbędna!
  15. Nic dziwnego, że bóle pleców następują po długotrwałym jednostajnym siedzeniu. Jeżeli ktoś musi siedzieć długo to powinien robić to prawidłowo i w prawidłowo siedzącej pozycji tak by nie obciążała ona dolnej części kręgosłupa. Kręgosłup nie cierpi siedzieć i co kilkanaście minut wstawać rozprostować plecy, dolną część kręgosłupa, szeroko na nogach rozkręcić bioderka w lewo i w prawo bez chaosu i ponownie usiąść na kolejne pół godziny.
  16. Lewandowicz

    Ból kręgosłupa

    Nic dziwnego, że po ruchu przechodzi ból pleców gdyż ruch to zdrowie. A kręgosłup jest tak skonstruowany, że jest do ruchu przystosowany i nie należy go oszczędzać przesadnym spokojem. Być może córka nie śpi w odpowiednich pozycjach czy na odpowiednim miejscu co może powodować różnego rodzaju skurcze, przykurcze etc. Na ból kręgosłupa najlepsze są zatem ćwiczenia, oczywiście wykonywane w odpowiedni sposób.
  17. To może być więzadło ale nie musi. Zwróć większą uwagę na przygotowanie do biegu i rozgrzewkę a po biegach na odpowiednią odnowę biologiczną do której należą: masaże, odpowiednie okłady, używanie i wcieranie dobrych maści odżywczych.
  18. Cierpliwymi ćwiczeniami stawu kolanowego powodującymi wzmocnienie i uelastycznienie stawu oraz wykonywanie ćwiczeń pół i ćwierć przysiadowych z lekkimi możliwościami odchyleń na lewo i prawo podczas wykonywania ćwiczeń.
  19. Możliwe jest wyleczenie i wzmocnienie po przez proste ale cierpliwe ćwiczenia stawu skokowego: uginanie do przodu i do tyłu, krążenie nim kilka razy w lewo i kilka razy w prawo, wspięcia na palcach z jednoczesnym krążeniem piętą w lewo i prawo. Oczywiście wszystko spokojnie i wolno również masaże stopy i stawu skokowego. Dobre byłyby również ćwiczenia w wodzie. Przy wykonywaniu forsownych ćwiczeń i marszów należy wspomagać staw skokowy opaską elastyczną na co dzień.
  20. Oczywiście sposobów na wzmocnienie organizmu jest bardzo wiele. Najzdrowszym z nich jest uprawianie zdrowego ruchu na świeżym powietrzu w zależności od możliwości i od wieku spaceruj, rób przebieżki i chodź na basen.
  21. Czas najwyższy byś rozpoczął lekką rehabilitację, od palców do ramienia oczywiście rozpocząć bardzo spokojnie i delikatnie bez obciążeń. Należałoby też rozluźnić górną część kręgosłupa. Może przydałby Ci się masaż pleców z uwzględnieniem kręgów szyjnych.
  22. Niewykluczone, że może być to spowodowane ćwiczeniami, przeciążeniem połączonym z dużym stresem. Należy odpocząć zastosować ćwiczenia rozluźniające i odprężające aż przejdzie.
  23. Może masz za mało magnezu we krwi? Przy spadku magnezu oprócz skurczy mięśni mogą występować duszności, bóle a nawet zawroty głowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...