Skocz do zawartości
Forum

Czy odzyskanie pełni zdrowia jest możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Mam 20 lat. Około pół roku temu po rozstaniu, odchudzaniu i stresie zachorowałam na nerwicę. Niestety to nie pozwoliło mi normalnie funkcjonować, mam za sobą dzienny pobyt w szpitalu oraz jeżdżę na psychoterapię, robię co w mojej mocy by sobie pomóc, by odzyskać swoje życie i zdrowie, czytam poradniki, wykonuję ćwiczenia terapeutyczne, wkładam w to całe moje serce. Aczkolwiek czasami czuję, że spadłam na same dno psychiczne. Moje myśli od rana do wieczora skupiają się tylko na tym jakie zaburzenie psychiczne mam i jak mam zacząć się leczyć, wręcz wmawiam sobie niektóre z zaburzeń, doszukuję się u siebie, w swoich myślach i zachowaniu czegoś co mogłoby wskazywać na chorobę, tak bardzo czuję się zdominowana przez zaburzenia i objawy. Mam wiele innych natrętnych myśli, które są dla mnie wstydliwe i przykre. Lekarz psychiatra i psychoterapeuta postawili mi diagnozę lecz ja w tym lęku nie mogę powstrzymać się od tych myśli i wątpliwości. Jedyne o czym marzę to wyzdrowieć, odzyskać swoje życie. Czy powrót do pełni zdrowia psychicznego jest możliwy? Czuję, że wiele tracę, teraz jest najważniejszy okres w moim życiu a nie potrafię tego docenić. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że umysł i psychika człowieka jest tak "krucha". Czy mój stan może być także spowodowany zaburzoną gospodarką hormonalną i leki hormonalne? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za jakąkolwiek poradę :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie diagnoza:zaburzenie osobowości jest równoznaczna z przegraniem swojego życia, jest to choroba, której obawiam się najbardziej. Może dlatego, że czuję wewnętrzną pustkę, nie wiem kim jestem, jaka jestem, jaka byłam, jak się zachowywałam w stosunku do innych, mam zupełnie rozmyty obraz siebie. Staram się zachowywać naturalnie, tak jak gdyby tego nie było ale czasami jest to ponad moje siły, marzę aby schować się gdzieś i to przeczekać. Ale wiem, że to jest niemożliwe i wyzdrowienie leży w moich rękach. Ale jak sobie pomóc?

Odnośnik do komentarza

Ja już parę razy, przytaczałam swój przykład. Miałam nerwicę z atakami na pograniczu zapaści.
Wyleczyłam się i nie dopuszczam do powrotu, stosując te same metody.

Zastosowałam autosugestię, nauczyłam się świadomego myślenia, czyli wyłapuję negatywne myśli i zmieniam je na myśli o spokoju i zdrowiu.
Porady znajdziesz w internecie.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, a czy korzystał ktoś z Państwa z psychoterapii? Czy efekty takiego leczenia są dobre? Pozdrawiam
Ja korzystałem z psychoterapii leczenia uzależnienia od alkoholu i bardzo mi to pomogło bez tego to bym nie przestał pić,a nie pije 33 miesiące i całkiem dobrze sobie radzę i dla tego będę korzystał z psychoterapii zamkniętej leczenia fobii społecznej tylko tak mogę nuczyć się z tym żyć a w tym terapeuci mi mogą pomóc na tym polega terapia żeby się uczyć ,zawsze są nawroty chorób tylko trzeba nuczyć się rozpoznawać i likwidować je zawsze można znaleść oparcie psychologiczne u psychologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...