Skocz do zawartości
Forum

co mi może być, gdzie powinnam się zgłosic?


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o mnie, może zacznę od początku. Jakoś w październiku 2014 roku zaczęłam chodzić do psychologa - z powodu problemów w domu. Cięłam się po rękach i czasem głodziłam. Rozmawiałam z moją psycholog co tydzień, powiedziałam jej o tym wszystkim, a ona zakazała mi się ciąć, bo powiedziała, że zgłosi to na policje. Przestałam na jakiś czas, potem zaczęłam robić to po udach - nie powiedziałam jej o tym. Z tygodnia na tydzień uzależniłam się od psycholog, czekałam na spotkanie z nią cały tydzień, nie mogłam skupić się na niczym, bo w głowie było mi tylko ,,kiedy spotkanie?". Jakoś w styczniu oznajmiła mi, że jeśli nadal chce mieć kontakt psychologiczny to muszę coś w tym kierunku robić. Konkretnie chodziło jej o to, że mam zacząć pracować w terapii, a nie, że przychodzę i tylko rozmawiamy. Tłumaczyłam jej, że na razie nie mam takiej motywacji by się zmieniac, ale na marne - powiedziała, ze jak będe miała motywację do pracy to mam przyjść. Nie chciałam się zmieniać, więc co za tym szło przestałam z nią rozmawiać. Byłam w totalnej rozsypce, przez miesiąc nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Jest już teraz trochę lepiej, rozmawiam z moją wychowawczyni w szkole o swoich problemach - ona bardzo mnie wspiera. Ale otóż: wydaje mi się, że odkąd zaczęłam spotykać się z ta psycholog zaczęły się problemy ze sobą. Nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że chce się zabić itd. Nie pamiętam kiedy ostatnio się cięłam, ale brakuje mi tego bardzo, nie raz myśle o samobójstwie bez powodu. Dodam, że rodzice o niczym nie wiedzą - nie mam co na nich liczyć. Czuję do nich wielką nienawiść, dla mnie mogło by ich nie być. Jestem mistrzynią w wymyślaniu sobie chorób. Wystarczy, że o jakieś przeczytam, a za chwile mam prawie wszystkie jej objawy. Doszukuję się na siłe chorób, uważam, ze potrzebuje psychiatry (nie psychologa, psychiatry), dodatkowo chciałabym trafić do szpitala psychiatrycznego,chciałabym być chora na jakąs chorobę psychiczną. Lubię swoje blizny po cięciu i chciałabym mieć ich więcej, lubię także się dołować przeróżnymi zdjęciami z pociętymi rękami itd.Prosiłabym o pomoc, o jakaś porade, o moze jakieś podejrzenie co mi jest? Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Przez Internet nie da się postawić diagnozy, ale w obliczu Twoich objawów (autoagresja, samookaleczanie się, myśli samobójcze itd.) powinnaś zgłosić się do lekarza psychiatry, który będzie w stanie Cię zdiagnozować i zaproponuje odpowiednie leczenie (leki i/lub psychoterapię). Psychoterapia będzie skuteczna jednak tylko wtedy, gdy będziesz miała motywację do zmiany. Samo chodzenie do terapeuty nic nie da. Możesz również skorzystać z darmowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 albo zgłosić się do Centrum Interwencji Kryzysowej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...