Skocz do zawartości
Forum

proszę o pomoc w interpretacji mri kolana lewego


Rekomendowane odpowiedzi

Masz uczucie blokowania kolana, kłucie przy zginaniu? Uszkodzona jest łąkotka przyśrodkowa, róg tylny, czyli najczęstsze uszkodzenie. Być może jest też w środku krwiak. Jeśli tak jest, to trzeba będzie go ewakuować i przy okazji zrobić coś z łąkotką, bo na dłuższą metę z uszkodzoną nie da się funkcjonować.

Odnośnik do komentarza

A dawno miałaś ten uraz? Jak długo utrzymuje się obrzęk?
Na pewno też obrzęk ma wpływ na funkcjonalność kolana,
stosujesz coś ,żeby go zmniejszyć?
Ja rozumiem zmiany degeneracyjne jako zwyrodnieniowe/przeciążeniowe/ ,co by nie miało związku z urazem,być może się mylę...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

A lekarz co mówi na tą opuchliznę,powiedział dlaczego tak długo się utrzymuje,ja bym tu dociekała przyczyny,bo to dziwne,żeby obrzęk tak długo trwał , jakieś dodatkowe badania powinnaś mieć,żeby wyjaśnić ten stan rzeczy,
zobaczysz co Ci powie, jak odczyta te wyniki.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy prywatnie by to coś zmieniło,w każdym razie domagaj się diagnozy,bo ona jest najważniejsza,
mogłabyś napisać co to był za uraz,tak z ciekawości pytam bo wynika,że niewielki , nie masz żadnego pęknięcia,itp.,
moja koleżanka miała poważny uraz związany z wypadkiem samochodowym,miała artroskopię,nigdy już ten jej staw nie będzie do końca sprawny ,też boli,ale może normalnie funkcjonować.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

to było uderzenie z całej siły w metalową półkę ,naderwane więzadło i skręcenie . dość długo było mówione że to od więzadła ale jak ono doszło do normy to ból dalej się pogłębiał. właśnie dziś byłam na prywatnej wizycie ,badanie w końcu normalne przejrzane zdjęcia z rezonansu i Artroskopia będzie skierowanie już jest teraz tydzień oczekiwania . mam nadzieję że już będzie dobrze

Odnośnik do komentarza

Tak sobie pomyślałam,czy przypadkiem nie miałaś skręcenia/zwichnięcia tego stawu kolanowego, stąd taka opuchlizna ,bo kolano i łokieć to najbardziej wrażliwe stawy,
wychodzi na to ,że nie miałaś prawidłowego leczenia i rehabilitacji.

"Zbyt krótkie albo niedokończone leczenie czy przerwanie rehabilitacji przy wszystkich rodzajach urazów stawów kolanowych może mieć bardzo przykre konsekwencje. Choroba będzie się rozwijała. Dojdzie do stałego obrzęku, wysięku i wreszcie zniszczenia stawu przez powstanie trwałych zmian zwyrodnieniowych wywołujących ból i znacznie ograniczających sprawność ruchową."

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/urazy-wypadki/pierwsza-pomoc-i-rehabilitacja-w-przypadku-uszkodzenia-stawu-kolanoweg_34081.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

tak -przede wszystkim pierwsza decyzja to że jakiś patałach robił opis a lekarz zauważył że dwa opisy powinny być takie same a jeden i drugi egzemplarz się różni,przejrzał płytę i powiedział że jest wiele nieprawidłowości, zadzwonił do kogoś poprosił o ponowny opis rezonansu żebym miała do dokumentacji i w środe mam kwalifikację do zabiegu i tam dokładnie mi wytłumaczą co jest nie tak -narazie nie wiadomo czy da radę artroskopowo tylko czy będzie trzeba również ciąć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...