Skocz do zawartości
Forum

Nerwica


Rekomendowane odpowiedzi

to i ja przyłączę się do pytania, dzisiaj nic mi nie jest, jednak są dni (większość) kiedy boli co chwila coś innego, serce wali, gula w gardle rośnie, głowa pęka- nie do zniesienia, bolą mnie łopatki okropnie aż dech zapiera tak jakby ból łączył się z gardłem i żołądkiem. Moje objawy powyżej a moje myśli z tym związane: jestem chora, mam tętniaka albo guza trzustki albo nerek- poczytam w internecie hmm.. wszystkie objawy pasują a jak nie pasują to zaraz je sobie stworzę. miałam już wiele badań: echo, ekg, rtg klatki, morfologia, gastroskopia, rtg kręgosłupa i jedyne nieprawidłowości to lekkie zwyrodnienia w odc. piersiowym kręgosłupa, mam dni, że czegoś (nie wiem czego) się boję odczuwam lęk w brzuchu, mam dni że kręci mi się w głowie lub cała dygocze, najgorsze są myśli że coś mi dolega, że zaraz pęknie mi tętniak itp....Psychiatra kazał brać leki podobno dość silne- które uzależniają (tak słyszałam i wyczytałam) i po których pierwsze trzy tygodnie są całkowicie wyjęte z życia- pyzatym nie chce pakować się w jakieś psychotropy. Chce wyjść z tego bez leków ewentualnie psychoterapia. Czy możliwe żeby nerwica powodowała czasem bardzo silne bóle, dodam że jak nic mnie boli to jest w miarę ok ale jak tylko zacznie to się dopiero zaczyna panika. może jeszcze jakieś badania porobić?

Odnośnik do komentarza

Neelka2015, jeżeli masz zdiagnozowaną nerwicę, to metodą leczenia z wyboru powinna być psychoterapia. Leki, które zażywasz, mogą jedynie zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości, ale nie wyeliminują przyczyn choroby. Leczenie przyczynowe zapewnia tylko terapia. Najlepiej, gdybyś udała się do poradni zdrowia psychicznego i skonsultowała ze specjalistą, który zaproponuje odpowiednie leczenie - dobierze leki i/lub terapię. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...