Skocz do zawartości
Forum

Delikatna skóra


Gość kania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Instruktor fitness
jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi ci o skóre twarz tak? a może o skóre pośladków (tej jak sie dotknie to sie rzeczywiście można zakochać ;P ) a może o skóre na rękach ?

są 2 wyjścia:
1. Sprecyzuj pytanie a na nie odpowiemy.
2. Zapytaj koleżanki co robi, jeżeli ona taką skórę gdzieś tam ma ;)
Odnośnik do komentarza
pewnie chodzilo jej o calosc ;)

wiesz co moj piekny tez ma taka mieciutka i sliczniutka i nic z nia nie musi robic ani nie robi ;) niektorzy sie z taka rodza. ja ci polecam jakies dobry balsam nawilzajacy, ja mam nivea jest niezly no i po kapieli na mokra jeszcze skore oliwke dla dzieci ;)
Odnośnik do komentarza
Gość Stylistka Małgorzata Sołek
Pierwsza sprawa to odpowiedni balsam albo krem do ciała nawilżający. Raz w tygodniu wykonaj peeling całego ciała. W drogeriach jest naprawde duuuży wybór preparatów. Jeśli masz bardzo wysuszoną skóre to w aptece możesz kupić kosmetyki zawierające mocznik. Codziennie masuj ciało rękawica z sizalu albo szorstą myjką. Złuszczysz martwy naskórek i skóra bedzie gładka jak jedwab. Z naturalnych metod na miekką i gładką skóre polecam kąpiel w ciepłym mleku. Do wanny z ciepłą woda dolej 2 litry podgrzanego mleka koziego.
Odnośnik do komentarza
Gość Stylistka Małgorzata Sołek
Peeling to złuszczanie naskórka. Usunięcie martwych komórek naskórka sprawia, że ciało staje się gładkie i miękkie. Rekawice albo myjki możesz kupić w kazdej drogeri, sklepie kosmetycznym albo nawet w hipermarkecie. A mleko działa o ile nie jesteś uczulona.
Odnośnik do komentarza
No miękka i nawilżona skóra to jest coś! Każda z nas na pewno chciałaby taką mieć. Najlepiej jest rozpieszczać nasze ciało żeby mieć taką skórę, tylko niestety na to trzeba mieć trochę czasu. Rób sobie regularnie peeling całego ciała, do kąpieli dodawaj oliwki albo specjalnych olejków, wklepuj w ciało po każdej kąpieli i każdym prysznicu balsam nawilżający. Kocham takie zabiegi dla swojego ciała :)
Odnośnik do komentarza
Gość Peek-A-Boo
hm, a z taki ciekawostek do tematu, to ostatnio widziałam stronę firmy produkującej pościel wełnianą i wśród właściwosci wymienili nawilzanie, gdyż posciel zawiera lanolinę no o takim sposobie pielęgnacji jeszcze nie słyszałam :D ciekawe, czy skuteczny
Odnośnik do komentarza
ja też właśnie miałam MEGA wysuszoną skórę na twarzy, ale kumpela poleciła mi taki żel flosleka własnie do skóry suchej z aloesem (mam również skórę alergiczną) kupiłam i problem z głowy!!! plus do tego naprawde nie jest drogi!!
Odnośnik do komentarza
Gość Dorota Kania
W dniu 6.04.2022 o 15:36, Gość Stasia napisał:

warto również pomyśleć o prawidłowym odżywieniu skóry od wewnątrz. Polecam taki zestaw Merz Spezial z witaminami i żelazem właśnie do tego celu

to jest właśnie ten, który ja biorę i właśnie na forum mnie namówiły na niego

Odnośnik do komentarza

Miałam podobny problem, ale odkąd zmieniłam dietę na bardziej "zdrowszą" (czyt. więcej warzyw i owoców), zaczęłam pić dużo wody i stosować wegańskie kosmetyki kondycja mojej skóry poprawiła się ogromnie. Ja używam kosmetyków z Bielendy i bardzo sobie chwalę ich produkty. Krem-żel z serii blue matcha to mój top teraz, uwielbiam takie konsystencje i dodatkowo moja twarz jest super przyjemna w dotyku ;)

Odnośnik do komentarza

Należy używać odpowiednich kremów, wykonywać sobie masaże, maseczki oraz rożne zabiegi. Jesli chodzi o serię, która może fajnie się sprawdzić do takich czynności jest Rose Quartz od Bielendy ? Fajnie nawilża, rozjaśnia. Super też się sprawdza pod makijaż ❤️ 

Odnośnik do komentarza

Najważniejsza jest dobra pielęgnacja oraz odżywianie. Pij duzo wody, jedz zdrowe rzeczy, nie narażaj skóry na słońce bez filtrów. Co do miękkiej skóry, warto stosować kosmetyki, które je nawodnią i nadadzą miękkości. Mogę Ci polecić do tego kosmetyki bielendy. Szczególnie, skierowałabym Twoją uwagę na produkty z serii rose quartz, nadaje super nawilżenie i rozświetlenie! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...