Skocz do zawartości
Forum

Nienawiść do siostry


Rekomendowane odpowiedzi

Mijają dni,tygodnie,lata a nienawiść jak była tak jest. Nie potrafię się dzielić uczuciami. Pewnie dla kogoś kto ma dobre relacje z siostrą wyda się to dziwne,ale ja już od narodzin czułam do niej niechęć. Z każdym dniem ta niechęć się pogłębiała. Jestem osobą zazdrosną. Pogodzenie się z faktem że musiałam i nadal muszę się dzielić miłością ... jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie chcę,zwyczajnie nie chcę i nigdy nie chciałam. Wolałam mieć mamę tylko dla siebie. Po co miałabym chcieć się z nią dzielić? Gdy tak patrzę na moje życie to zawsze miałam tylko jedną bliższą koleżankę. Nigdy więcej. Czułam że każda następna,mogłaby mi ''zabrać'' tą pierwszą. A wracając do tematu to mam 17 lat a moja siostra 11,między nami jest 5 lat i 11 miesięcy różnicy. Jestem młoda,wiem. Tylko mam niewiele czasu. Trzy lata i zamierzam się wyprowadzić,po skończeniu szkoły. Wtedy będę widywała ją raz,może dwa razy w roku, o ile w ogóle będę chciała ją widzieć. Jestem egoistyczną osobą i nie rozumiem jak można się dzielić miłością. Z siostrą ciągle się kłócimy,sama obecność jej mnie irytuję.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Proponuję udać się na terapię, gdyż tego typu podejście do relacji może znacznie utrudniać zbudowanie trwałego związku, zarówno przyjacielskiego, jak i partnerskiego. Proszę pomyśleć, co stanie się, gdy partner pójdzie do pracy, na piwo ze znajomymi czy kiedy urodzi się Wasze dziecko...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę to wydaje mi się że trochę przesadzasz z określaniem siebie, mało kiedy spotkałam się z tym by ktoś siebie nazwał egoistę gdy tak jest ^^. ale to zależy od osoby..
Mam 2 starsze siostry więc Ciebie jako tako rozumiem, tylko że zawsze to one gnębiły mnie a za to to ja im tak jak by w młodości "zabierałam" mamę (XD) też wolałabym by moja siostra z którą obecnie dzielę piętro zniknęła ale co poradzi..
spróbuj ją po prostu ignorować i mieć gdzieś, uważam że dasz rade przez te pare lat jeszcze wytrzymać ale wiedź że w późniejszym życiu będziesz non stop zazdrosna o każdą poznaną osobę a jak będziesz miała męża to wątpię by wytrzymał z taką osobą, więc lepiej idź na terapię gdy bd miała 18 ;). (mam 16 lat więc znam ból bycia zazdrosnym o wszystko :P)

Odnośnik do komentarza

Witaj Szczecinianka98!

Pielęgnowanie w sobie nienawiści i niechęci do drugiej osoby sprawia tylko tyle, że bardziej się ranimy. Tak naprawdę istotą bycia szczęśliwym jest pogodzenie się z osobą, która nas skrzywdziła albo ze strony której czujemy się skrzywdzeni. W czym młodsza siostra Cię rani? Z czego wynika Twoja zazdrość? Czy jest ona uzasadniona? Czy rzeczywiście matka inaczej traktuje Ciebie, a inaczej młodszą siostrę? Skąd niechęć do siostry? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...