Skocz do zawartości
Forum

Pocenie się - metody zapobiegania


Gość Marlenapo

Rekomendowane odpowiedzi

Kwiatuszek2, nie zostawić ślady, tylko działać. Chodzi o te zimne dłonie i stopy szczególnie. Jest to prawie na 100% problem z krążeniem, a tego nie mozna bagatelizować. Ja dopiero 4 marca mam termin rejestracji w moim urzedzie pracy i dopiero będę mógł działać, bo nie mam póki co ubezpieczenia zdrowotnego. Mam już serdecznie dosyć tego ze każda konwersacja z osobą której podam rękę zaczyna się rozmową na temat moich zimnych dłoni i czy coś mi dolega. Życzę kwiatuszek2 powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzaaanna

Mam problem z nadmiernym poceniem. Od jakichś 4 lat bardzo intensywnie się pocę, bez przyczyny. Nawet jak jest mi zimno. Na całym ciele, ale głównie pod pachami. Jest to naprawdę intensywne no i jak się można domyślić bardzo nieprzyjemne :/ Nie wiem o co może chodzić... Próbowałam już różnych rzeczy - etiaxilu, blokerów, antyperspirantów, kryształów, tabletek np. perspiblock...nic nie pomaga.... Co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 16 lat i wiem, że mój wiek to okres dojrzewania, jednakże problem jest dosyć dziwny. Stosuję antyperspiranty pod pachę każdego ranka, przed wyjściem do szkoły. Wychodzę na dwór przejdę kawałek drogi spacerkiem, i już czuję że mam ocean pod pachami, po około godzinie zaczynam śmierdzieć. Nie działa na mnie żaden antyperspirant - kiedyś działały. Najdziwniejsze jest to, że przyjdę ze szkoły, i już nie śmierdzę i nie pocę się gdy wracam ze szkoły. Przy ciężkim wysiłku fizycznym również się nie pocę, jedynie to co na całym ciele jak każdy. Podsumowując, pocę się gdy chodzę spacerkiem bądź pisze na klawiaturze ( gdy wykonuję lekkie czynności). A nie pocę się gdy jeżdżę dosyć szybko na rowerze/rolkach, czy wykonuję bardzo ciężką pracę fizyczną. I nie działa na mnie żaden antyperspirant :(. Co może być tego powodem? Podejrzewam, że to stres, ale nie czuję się zestresowany szkołą... Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Ja też tak mam. Poszedłem do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania laboratoryjne. W moim wypadku badania wykazały niedoczynność tarczycy. Pójdź z rodzicami lub sam do swojego lekarza i powiedz, że się mocno pocisz, niech Cię skieruje na badanie krwi, na pewno będziesz miał glukozę we krwi i poproś o TSH.

Odnośnik do komentarza

Wypadanie włosów? Nie zauważyłem tego. Nie tyję, jestem chudy jak patyk :P. A zmęczenie to czasami, ale to normalne jak siedzę do 3 w nocy, potem do szkoły i wracam to idę spać. Ale na przykład teraz to jestem trochę zmęczony, czuję to, a poszedłem spać bodajże o 23 i wstałem o ósmej. W takim razie czekam na dalsze odpowiedzi, ale dziękuję tym dwóm osobom, na pewno w następnym tygodniu pójdę na badania.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam 17 lat i strasznie się pocę. Najbardziej na twarzy. Wystarczy żebym kilka minut pobiegam i jestem cały mokry. Jak już wspominałem najbardziej na twarzy zaraz mam całe mokre włosy i pot się ze mnie leje strumieniami. Szczególnie teraz gdy temperatura jest coraz wyższa, wystarczy że przejdę kawałek na słońcu i zaraz zaczynam się pocić. Następuje to także w sytuacjach stresujących co jest bardziej uciążliwe. Np. gdy muszę wystąpić przed jakąś grupą ludzi albo rozmawiając z dziewczyną, jest to bardzo krępujące. To się nasila cały czas o tym myślę i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Bardzo prosiłbym o pomoc, ponieważ trudno tak dalej funkcjonować. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Krystian007

Hej, mam 17 lat i ostatnio zacząłem się strasznie pocić. Wiem, zaraz powiecie mi że to naturalne itd. ALE martwi mnie to, że zaczęło się to tak z dnia na dzień. Po prostu pewnego razu w szkole zauważyłem że mam wielka plamę pod pachą, pod druga mniejszą - zawsze tak (dziwne troche). Temperatura nie ma wpływu na to, pot pod pachami pojawia się bez względu na to czy jest zimno czy ciepło, nawet zaczęło się w momencie gdy ustąpiły upały. Czy to może być problem z hormonami? A może nadmiar stresu? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenapo

Witam, chciałam prosić o poradę jak walczyć z problemem nadmiernego pocenia się? Proszę tylko nie pisać że dbac o higieną i stosować dezodoranrty bo to jest oczywiste, poszukuję jakiegoś skutecznego sposoby by choć w niewielkim stopniu zniwelować ten problem

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenapo

Miałam robione badania - wszystko w normie, szałwię stosowałam już w lato - bez szału nie widziałam efektów . O co chodzi z tymi zabiegami laserowymi? to to samo co zastrzyk z botoksu? bo na to się nie zdecyduję

Odnośnik do komentarza

Moja połówka bardzo się poci, ale to na tle nerwicowym. Jednak zauważyłam że problem stał się mniej uciążliwy jak po półtorej roku marudzenia mu by jadł mniej świństw (się przejęłam jak trafiłam na wzmianki o badaniach dr.Gersona), to jakoś po kilku tygodniach pot już nie śmierdział tak ostro, chemicznie. Problem wilgotnych dłoni i pleców pozostał, ale teraz smrodek nie zwala z nóg.

Odnośnik do komentarza

Powiem w skrócie pocenie to mój najgorszy wróg,pasożyt który mnie napastuje większość mojego młodego pięknego życia,wszystkie metogy niestety zawiodły,próbowałam już wszystkiego oprócz operacji.Dlatego pytam was co stosujecie electroantyperspirant zbawi mnie ten przyżąd kłopotu pocących rąk,nóg i pach.Proszę o powaśne wypowiedzenia.Dzięki,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam problem, pachy mi się nadmiernie pocą. Zauważyłem, że gdy się "lekko poddenerwuje" czyli to może być nawet wyjście do sklepu czy nawet głupie oglądanie filmu z bardziej porywczą akcją to zaczynają mi się strasznie pocić.

Przykładowo planuję wyjść wieczorem do kolegi to przed wyjściem zaczynają mi się strasznie pocić i zanim wyjdę mam ogromne plamy pod pachami..

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem z nadmiernym poceniem co robić ? Bo jest tak że jest dzień cieplejszy temperatura ok 18-20 stopni wtedy wybieram się na przystanek i czekam ok. 10 minut wtedy robi mi się strasznie duszno i zaczynam się pocić ale na ciele nie tak bardzo jak na twarzy zanim przyjedzie autobus mam twarz tak mokrą jakbym był po kilku lekcjach wf co robić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...