Skocz do zawartości
Forum

nienawidzę swojego domu


Rekomendowane odpowiedzi

hej mam 18 lat moim problemem jest że od długiego czasu nie lubie przebywać w swoim domu z rodziną. ciągle się kłócimy, nieodzywamy sie do siebie. rodzice o byle co na mnie narzekają, nie mam od nich wsparcia i nie moge z nimi porozmawiać bo zaraz kończy się kłótnia. jedyną odskocznią jest mój chłopak który wspiera mnie jako jedyny. w domu każdy mnie upokarza i poniża mówiąc ze w życiu bd nikim. mam już dość wszystkiego często myślę o śmierci ale kocham swojego chłopaka i nie chce go zostawić... pomocy

Odnośnik do komentarza

uczę się. może nie mam samych 5 ale sumiennie chodzę do szkoły staram się zdawać bez problemów. zazwyczaj siedzę w domu nie imprezuje bo tego nie lubie. w weekendy spotykam się z chłopakiem a on pracuje już skończył szkole bez problemów. nie pije nie pale. w wakacje chciałbym iść do pracy żeby zarobić na samochód ale oczywiście wszyscy w domu mówią mi ze i tak mnie nie przyjmą. mam słaba psychike wiele razy chciałam się zabić ale rodzice o tym nie wiedzą. nie radzę sobie z problemami :/

Odnośnik do komentarza

A nie myślałaś nad czymś takim, by po szkole wybrać się na studia do innego miasta? Mogłabyś zamieszkać w akademiku i w ten sposób odciąć się od rodziny, trochę od nich odpocząć. Z tego co piszesz, to uczysz się całkiem dobrze, do tego się starasz, więc z przyjęciem na studia nie powinno być problemów. :)

Odnośnik do komentarza

tak właśnie myślę aby na studia wybrac się do Krakowa lub Poznania
boje się tylko tego ze jestem slaba z matemtyki to mój najsłabszy punkt a w mojej szkole nauczyciel nie chce puscic do matury majac 2 lub 3 na koniec i to jeszcze bardziej mnie dobija :/ chodze na korepetycje ale mama do tego tez się przyczepia (ze nieuk ze tyle pieniędzy na mnie wydaje itp :( )

Odnośnik do komentarza

To jest możliwe, by nauczyciel nie mógł dopuścić Ciebie do matury, bo masz słabszą ocenę z przedmiotu??
Poćwicz sobie sama robienie egzaminów z podstawy. Ściągnij sobie kartę wzorów ze strony komisji. Większość zadań zamkniętych możesz rozwiązać na podstawie tej karty, o ile oczywiście wiesz co i gdzie się w niej znajduje. Zadania zamknięte mogą sprawić faktycznie trochę trudności, ale jeśli przejrzysz zadania z ostatnich lat, to również widać, że schematy zadań się powtarzają. :)

Odnośnik do komentarza

Ooo to spokojnie. Myślałam że już teraz. :) Ja przed maturą też chodziłam na różne korki. Z matmy na kurs, z polskiego na korki z pisania prac interpretacyjnych.
Pomyśl sobie, że im jeszcze pokażesz, że jesteś zdolna i się mylą, a potem będzie im głupio. ;) Skoro już ciśniesz, to za te dwa lata matura pójdzie Ci gładko.

Odnośnik do komentarza

W szkole byłam słaba z matematyki, ale jak chciałam pójść na studia, to sama powtórzyłam materiał. Okazało się, że mam mnóstwo braków z podstaw /jakieś formułki, jakieś wzory, których nie chciało mi się uczyć/
Do tego rozwiązywałam zadania.
Uzupełniłam wiedzę, zdałam bez trudu .
Są różne metody zapamiętywania, ja zdecydowanie szybciej zapamiętywałam, jak pisałam " ściągawki" Musiałam przemyśleć czytany tekst, zapisać tylko to, co najważniejsze i wtedy szybko mi się to utrwalało.
Spróbuj tej metody, może i tobie to pomoże.

Masz jeszcze trochę czasu, by uzupełnić wiedzę. Już niedługo pojedziesz na studia - i tej myśli się trzymaj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...