Skocz do zawartości
Forum

wrzody jak długo leczenie??HP


roofii

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o lewy bok to na wysokości nerek(powyżej pośladka).I pod lewą łopatką.Martwi mnie jesdno,mianowicie od pazdziernika ściskało mnie w żołądku wysłano mnie na badania i miałem podwyższoną amylazę w moczu.Oto wyniki
Amylaza w moczy 650,0 IU/I (norma 321,0)-cztery dni wcześniej miałem 695,0
AMYLAZA we krwi 72 U/I (norma28-100).
Wynik badania usg:
wątroba niepowiększona,widoczna zmiana hyperechogenna średnicy 8mm
drogi żółciowe nieposzerzone,w pęchcerzyku żółciowym polipki/grudki zagęszczonej żółci do 4mm
trzustka bez zmian
śledziona powiększona do 135mm
nerki-ok
Postawiono diagnozę OZT.Teraz po gastroskopii,żaden z lekarzy nie jest w stanie powiedzieć jasno czy to było OZT???

Odnośnik do komentarza

Dodam,iż diagnozę postawiono tylko i wyłącznie w oparciu o wynik podwyższonej AMYLAZY W MOCZU(maksymalny poziom to 695),i nieznacznie podwyższonej BILIRUBINY.Na usg trzustka bez zmian,nieznacznie powiększona śledziona.Pozostałe narządy również bez zmian.Ból objawiał się dokuczliwym ściskaniem w żołądku.Nie byłem hospitalizowany.

Odnośnik do komentarza

Według mojej wiedzy wątpiące jest byś przeszedł OZT. Amylaza z krwi była w normie.
Podłóg samej AMY nie można jednoznacznie stwierdzić OZT . Ściskanie w żołądku mogło być objawem wrzodu.
Jak pracują teraz jelita? Mówiłeś o wzdęciach a podobne bóle mogą być związane z zaburzeniami w funkcjonowaniu jelit w tym głównie jelita grubego.
Warto by było powtórzyć cały panel enzymów wątrobowych,amylazę,lipazę-jako główny enzym pracy trzustki,morfologię,mocz.

Odnośnik do komentarza

Dziś 16.02.2015 Witam.Jestem po wizycie,wyniki są dobre.Poza podwyższonym poziomem amylazy w moczu430,0IU/I norma <321,0.Dostałem skierowanie do gastrologa.Prawdopodobnie wrzód na dwunastnicy się jeszcze nie zagoił.Druga opcja,to polipki choresterolu,które mam na woreczku żołciowym,przytykają kanaliki.Test na krew utajoną w kale (-).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...