Skocz do zawartości
Forum

różnica charakterów w związku


Gość Anna 32

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w związku z moim partnerem już ponad cztery lata,na początku pierwsze 2-3 lata było wszystko super rozumieliśmy się , dogadywaliśmy i wspieraliśmy ,przez ten cały czas mieszkaliśmy ze sobą więc był czas aby się dobrze poznać ,wiadomo że czasem się tez kłóciliśmy jak to zwykle bywa w związkach , często też wychodziliśmy razem czy na spacer, czasem na basen do kina ,do pabu ze znajomymi ,dla higieny związku ras na jakiś czas wychodziliśmy osobno -zdarzało się to sporadycznie ras na 2-3 miesiące no w końcu każdy też ma prawo poplotkować z przyjaciółką tak po prostu.Od ponad roku rzadziej gdzieś wychodzimy, ja czasem daje propozycje aby wyjść na basen do kina,ale zawsze są jakieś wymówki typu jestem zmęczony ,rzadziej też się przytulamy a mi tego bardzo brakuje - może to dziwnie zabrzmi ale ja do okazywania czułości się po prostu przyzwyczaiłam przez te kilka lat...masz coś fajnego a nagle tego nie masz:( częściej też się kłócimy , o takie mało istotne rzeczy typu "brudny kubek na stole" ostatnio też usłyszałam że może się różnimy charakterami i nie pasujemy do siebie...(chyba niema dwóch takich samych osób) .Rozmawiamy też na ten temat ostatnio częściej ,nie wiem już sama co mam sobie o tym wszystkim myśleć , kocham go bardzo i chciała bym aby wszystko się poukładało nam.

Odnośnik do komentarza

Anna 32, nieporozumienia zdarzają się w każdym związku. Na początku zwykle jest dobrze, partnerzy potrafią się dogadać, a później pojawiają się konflikty. Wasz związek nie jest wyjątkiem. Twój partner twierdzi, że różnicie się charakterami. I dobrze! Przeciwieństwa się przyciągają. Związki komplementarne potrafią być bardzo trwałe, bo partnerzy wzajemnie się uzupełniają. To zaleta, nie wada ;) Wykorzystajcie to dla siebie! Odsyłam do tekstu: Porozumienie bez przemocy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Zależy o jakiej różnicy charakterów mówimy, bo różnica na poziomie choleryk- melancholik (lub co gorsza flegmatyk) to jest mieszanka wybuchowa. (przykład- moja była i ja)

Co innego różnica na poziomie sangwinik- melancholik, wtedy faktycznie się uzupełnia i można naprawdę coś fajnego stworzyć (przykład- związek mojego kumpla) .

Zaś nawiązując do problemu w temacie- gdy jest kłótnia, uspokoić się i na spokojnie rozmawiać. Pomaga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...