Skocz do zawartości
Forum

Problemy trawienne


Str92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata, nie pale, pije rzadko, uprawiam sporty. Od ok maja 2014 r mam luźne stolce. Codziennie rano ide do toalety i w wiekszosci stolce sa zolte i luzne. Czasami zdarza sie ze stolec jest normalny, prawidlowej konsystencji i koloru. Mam czeste bulgotanie w brzuchu i czasami pobolewa mnie lewa strona dolnych zeber, czasem z przodu, czasem z tylu. Bylem u lekarza rodzinnego, nastepnie dwa razy u gastrologa. Mam zrobione wszystkie mozliwe badania krwi, badanie moczu oraz badanie kalu, dodatkowo wykonano mi gastroskopie oraz USG jamy brzusznej.

Badania krwi prawidlowe, dodatkowo: amylaza 40 (25-125), AST 16 (5-34), ALT 19 (0-55), ALP 97 (40-130), bilirubina całk. 18,6 (3,4-20,5), GGTP 12 (11-50),
Badanie kału: krew utajona: ujemny, pasozyty: ujemny, helikobakter: ujemny.
USG : pecherzyk zolc bez zlogow, drogi zolc nieposzerzone, watroba 126 mm bez zmian ogniskowych, nerki prawidlowe, sledziona jednorodna 110x50mm.
Gastroskopia calkowicie prawidlowa.
Czy ktos moglby mi podpowiedziec w czym moze tkwic problem? Czy to moze nerwica?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli takie dolegliwości się utrzymują dłuższy czas to może być zespół jelita nadwrażliwego. Tym bardziej, że badania są w porządku.
W ramach szerszej diagnostyki można jeszcze spróbować wykonać kolonoskopie. Polecam wizyte u gastrologa w celu rozpoznania.
Czy stosujesz dietę?

Odnośnik do komentarza

W ostateczności wykonaj kolonoskopię. Gastrolog nie proponował, nie widział potrzeby? Jeśli byś się zdecydował i wyszłaby prawidłowo, to rzeczywiście wszystko przemawiałoby za zespołem jelita drażliwego. A grzyby ( candida) ?

Odnośnik do komentarza

Raczej nie. Chociaż spróbuje wykonać jeszcze badania na grzyby i alergie. Gastrolog przy pierwszej wizycie powiedział, że czasem tak bywa, zbyt szybki pasaż. Przy drugiej i gastroskopii, że wszystko wygląda ok. Dostałem leki na biegunkę i ku mojemu zdziwieniu krople uspokajające. Jednak nie wiem dlaczego dwoje lekarzy nie przejęło się żółtym kolorem stolca i pobolewaniem z lewej strony, mimo że o tym mówiłem.

Odnośnik do komentarza

Jesli to mozliwe chcialbym powrocic do tematu. Ostatnio przez rowny tydzien mialem prawidlowy stolec o prawidlowym zabarwieniu i konsystencji. Wspomagam sie suplementem nervocalm i alerbonem (na alergie pokarmowe). Jednak nie wiem czemu ciagle boje sie choroby trzustki. Uwazam ze to nerwica, jednak czy gdybym byl na cos powazniejszego chory to czy stolec od tak przez tydzien bylby prawidlowy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...