Skocz do zawartości
Forum

Zostałam wykorzystana


Gość bumbumbec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość do bum bum

Pisząc do...osób na tym forum (wszystkie wpisy do.. nie są moje).Nie jest moim zamiarem obrażanie osób tu piszących.Raczej szczere podsumowanie problemów które osoby tu piszące przedstawiają.Jeśli np bum bum któryś raz z kolei pisze ,że ktoś ją skrzywdził,że natrafia na ludzi z problemami i ma z nimi problem to trzeba się zastanowić dlaczego tak się dzieje.Co robi źle bum bum ,że napotyka w swoim życiu na nieodpowiednich ludzi? to są przyjaźnie destrukcyjne nie budujące pozytywne wartości.Pozwoliłam sobie przeczytać jak wygląda życie osób wyjeżdżających do Austriali na Yut Tube i wcale tak kolorowo nie jest jak pisze bum bum.Chyba ,że bum bum ma małe wymagania.Z całym szacunkiem dla Ciebie życzę Ci aby Ci się udało w tym ciepłym i ładnym kraju.Oczywistą sprawą dla mnie jest to ,że żaden facet nie może traktować kobiety w ten sposób jak zostałaś potraktowana.Czasem gorzka prawda skłoni nas do refleksji nad naszym życiem.Pozdrawiam również cieplutko bum bum i bez urazy.

Odnośnik do komentarza

"Pozwoliłam sobie przeczytać jak wygląda życie osób wyjeżdżających do Austriali na Yut Tube i wcale tak kolorowo nie jest jak pisze bum bum.Chyba ,że bum bum ma małe wymagania." -nie wiesz w jakim standardzie żyję więc nie oceniaj mnie.

"Jakie jest zycie?zapierd...za grosze robiac to co tybylcy nie chca robic "dirty work" etc." pracuje jako pielęgniarka więc to nie jest "dirty work"

Odnośnik do komentarza
Gość do bum bum

Pielęgniarka w Austriali to jak u nas pół lekarza mają wiele obowiązków .W szpitalu nie ma lekarzy na dyżurach, oni operują robią diagnozę i w razie potrzeby ich się wzywa pielęgniarki robią reszę roboty..., można poczytać inny system. Naszych studiów pielęgniarskich nie honorują, tylko angielskie.Pielęgniarka ma pod opieką tylko 7 pacjentów.W ciągu roku ich nie mogłaś skończyć.Studia trwają 3 lata i łatwiej je skończyć niż zdać egzaminy i mieć certyfikat.

Odnośnik do komentarza

"bez edukacji tylko po treningu" - to co ja robię półtora roku w szkołach? I po co pracowałam 3 mce za darmo? Hmm...

"Z tego co wiem to tez sprzatalas" - zapomniałam, że od razu po przyjeździe do nowego kraju powinnam zostać dyrektorem!

"Czyli wycieranie dupy menelom staruchom itd...czyli tego czego nie chce zrobiv pielegniarka moj kaz pracuje w szpitalu i mowi ze te dziewczyny robia najczarniejsza prace...obsr....pijaka musiala taka jedna myc to robila to i plakala.." -nie wiem jak to jest wycierać dupę menelom. Nie robię tego. Pracuje w HOSPICJUM. Pomagam ludziom godnie odejść z tego świata. Czasem trzymam ich za rękę kiedy płaczą, bo wiedzą że niebawem nadejdzie Ten dzień. Czasem ich przytulę jak są zdezorientowani i przestraszeni. O tym Twój mąż też mówił? Też będziesz w podeszłym wieku i będziesz potrzebowała pomocy.Ciekawa jestem czy będzie Ci odpowiadało określenie: "staruch" Nieco szacunku!

Kroc - zapomniałam,że znasz stan mojego konta!

do bum bum - kończę kolejny certyfikat. Też słyszałam,że je trudniej zrobić niż studia. A co do nostryfikacji to długa historia. Wszystko jest zależne jaki kierunek się skończyło i jaką uczelnię. Czasem akceptują polskie wykształcenie, czasem trzeba jedynie zapłacić. Długo by wyjaśniać. W Polsce nie skończyłam pielęgniarstwa więc nawet nie patrzyłam na to.

Może tu jest ukryty sens paraboliczny (tego słowa nie znajdziesz w podręczniku do socjologii), ale jaki to ma związek z moim wątkiem? Wątek dotyczył GWAŁTU, a wnikacie w STAN MOJEGO KONTA!

Odnośnik do komentarza

QLD = AIN ,NSW = Carer.

A gdzie jest Nurse Aid? Pracowałam w obu stanach. Dowiedz się najpierw czegokolowiek na temat zakresu obowiązku stanowisk, bo masz bardzo mocno okrojoną wiedzę, a Twoje teksty są wybitnie nie na miejscu.

W Boga nie wierzę,ale wierzę w karmę. To co dobrego zrobiłaś innym powróci do ciebie, złego również. Mam nadzieję, że dostaniesz wszystko to co robisz innym :)

To może jeszcze mi powiesz dlaczego i kiedy powróciłam do opcji dorabiania sobie?

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

gabiii ty nie skumałaś.

Aid = equipment

for exmple: nurse aid is a syringe.

Dlatego cisnęłam byś mi skopiowała gdzie napisałam Nurse Aid.

To co robię w QLD ma nazwę Assitant in nursing.

Błąd językowy.

Różnica jest jedna, ja po swoich certyfikatach mogę dać środki przeciwbólowe, a one antybiotyki. I przez to bardziej się skupiają na dawaniu leków. Tylko to nie znaczy, że one nam nie pomogą bądź wyręczą. I to też nie znaczy, że nie pracuje z pielęgniarkami z 40letnim stażem. Drobne wyjaśnienie, zawsze pracuje się dwójkami.
Następuje prosta kalkulacja. W ciągu 24h pracy ośrodka potrzeba 5 pielęgniarek i ponad 20 AIN gdzie placówka ma około 50-60 rezydentów. Łatwiej o pracę w AIN. A do szpitali pielęgniarki są zatrudnione po min roku pracy jako AIN.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie jest lekko, początki na obczyźnie są trudne, trzeba się utrzymać, wynająć mieszkanie...
Bum... się nie poddaje, uczy się i pracuje i za to ją cenię. A że podciera tyłki chorym? Ktoś to też musi robić. Nie chciałabym, aby ktoś z moich bliskich lub znajomych, leżał we własnych odchodach, bo paniusie brzydzą się takiej pracy.
Skończy nauki, awansuje i będzie miała sympatyczniejszą pracę.
Nie skończyła pod mostem, jak wielu naszych rodaków.

Bum... jak magnez przyciąga dziwnych typów, i tu jest problem. To prawda, że musi popracować nad sobą, coś zmienić w swojej psychice, by to się zmieniło.
Nie jest to łatwe, bo najpierw trzeba dokładnie siebie przeanalizować, odkryć, gdzie robi się błąd i to zmienić.
Do czasu gdy tego nie zrobi, będzie miała następne kłopoty z mężczyznami.
Czyli inaczej - taka jest jej karma . Karma, to nie wyrok. Można ją zmienić , przełamać, o ile popracujemy nad własną psychiką i coś w niej zmienimy.
Co? To właśnie trzeba odkryć.

Odnośnik do komentarza

Nie jest takie istotne jaką pracę wykonuje bum bum,ważne jest ,żeby otaczała się ludźmi którzy będą ją wspierać w razie potrzeby i dobrze na nią wpływać -budująco.Ludzie którzy chcą coś więcej od życia niż tylko rano się obudzić.A to ,że życie na obczyźnie bez rodziny i przyjaciół z dolarem w kieszeni jest trudne przynajmniej na początku to wszyscy to wiedzą.Dlatego bum bum trzymaj się i dobieraj sobie lepszych znajomych.Wszyscy tu piszący podziwiają Cię że odważnie wyjechałaś i trzymamy kciuki aby Ci się udało to życie w innym miejscu,ale pamiętaj że nie masz 16 lat i musisz myśleć i przewidywać jak osoba dorosła.

Odnośnik do komentarza

a teraz bez nerwów chciałam się ładnie i grzecznie pożegnać.

Dziękuje wszystkim za wszelką pomoc w moich trudnych i mało przyjemnych problemach jak i tych błahych dotyczących życia codziennego.

Jest tu garstka osób, które są niesamowite i bardzo chcą doradzić innym, zmienić ich życia na lepsze. Nie dajcie się przekrzyczeć innym. Dziękuje Wam za to, że tu jeszcze jesteście. Co poniektórzy są użytkownikami od kilku lat i dzięki nim wyszłam ze swojego osobistego koszmaru. Dziękuje!!

Pozdrawiam

i trzymam kciuki za tych co się zmagają ze swoimi problemami :) Nie dajcie się im! Pamiętajcie, że jesteście Niesamowicie Silni i Mądrzy! A to co Was spotkało to jest przeszłość, której już nie można zmienić. Można ją jedynie zaakceptować, w teraźniejszości wyciągnąć naukę, podjąć decyzje i budować przyszłość! Tylko ona od nas samych zależy, nie od psychiatrów czy terapeutów. Trzymam kciuki!!!

Pa

Odnośnik do komentarza
Gość StaryOblech

Bardzo dziwna z ciebie osóbka. Ciężko z twoich postów wywnioskować czy w końcu Cię zgwałcił czy nie? Jakby mnie ktoś zgwałcił to bym od razu spier@#$ił z mieszkania a nie spał 3 dni z rzędu. Nawet i na ulicy bym się czuł bezpieczniej.
To w końcu był ten gwałt czy nie?
Pisząc o szczęściu piszesz głównie o stanie posiadania. Zaiste to najważniejsze w szczęściu. Powodzenia w szukaniu facetów. Może staraj się pierwszą randkę ograniczyć do imprezy, kina, kolacji a nie do 3 dniowego wyjazdu... taka rada na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...