Skocz do zawartości
Forum

Choroba psychiczna u brata


matixx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. piszę tutaj gdy nurtuje mnie pytanie na temat mojego brata. moj brat choruje psychicznie od 16 roku życia jakieś 12 lat. ma grupę inwalidzką i 1 stopień niepełnosprawności. bierze leki regularnie. lecz z roku na rok jest coraz gorzej.
wypisze wszystkie objawy jakie miał i postępowanie choroby u niego.
1. zaczęło się od agresywnego zachowania niszczenia przedmiotów i agresji wobec zwierząt ale zachował świadomość tego co robi można było z nim jeszcze pogadać na normalnie majsterkował i wgl.
2 pogorszyło się i zaczął chodzić za każdym z rodziny mowił żeby wracać do domu wchodził w coś w rodzaju psychozy.
potem stopniowo dochodziło coraz więcej objawów chciał każdego trzymać w domu uspokoił się fizycznie cięzko było go wyprowadzić z równowagi
3 potem doszły lęki przed ostrymi przedmiotami bał się zostać sam gdy ktoś coś kroił krzyczał wyrywał nóż żeby nie zabijać nie mordować
4 nie rozumiał co do niego się mówi wgl nie słuchał
były momenty gdy nagle ustępowały objawy i na kilka dni myślał w miarę normalnie ale był bardzo wtedy arogancki cwaniacki potem z dnia na dzień wszystko wracało.
depersonalizacja
odrealnienie
strach ostrych przedmiotów
ciągłe skargi że coś go boli
wymioty po jedzeniu
bezsenność
strach przed bycia samym
ostatnio miał ostry atak paniki krzyczał potworni że się dusi że umiera szarpał się po kilku minutach stracił przytomność. nie wiemy co robić . proszę pomóżcie zakład psychiatryczny mógł by tylko pogorszyć sytuacje on jest bardzo ufny i ma wrażliwą psychikę. jak go ratować i jego zdrowie. wg mnie ma on podobne objawy nerwicowe ale nie wiem czy ta choroba może tak silnie się rozwinąć do tego stopnia. polećcie mi jakiegoś specjalistę jakiś ośrodek zaufany z pełnym zespołem specjalistów cena nie gra roli. czekam na odpowiedzi dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza

Początek jak ADHD, które ma różny przebieg. Panika na pewno wam w niczym nie pomoże. Jakie bierze leki? I czy lekarz stwierdził jakieś zaburzenia, a inny to potwierdził?
Ośrodek to ciężka sprawa dla tak młodej osoby ale powinna być z rówieśnikami. Są w szpitalach psychiatrycznych oddziały dla dzieci. Polecam oddział w świeciu, codziennie widziałem jak te dzieci się bawią na dworzu, grają w piłkę, nie ma zmuszania do niczego, są terapeuci, psychiatrzy. Oddział po remoncie.

Odnośnik do komentarza

matixx, co dokładnie zdiagnozowano Twojemu bratu? Skoro ma określony I stopień niepełnosprawności i grupę inwalidzką, to musi mieć konkretne rozpoznanie. Mnie nie wygląda to na nerwicę tak do końca. Niektóre zachowania Twojego brata przypominają psychozę. W przypadku rzutów choroby czasem konieczna jest hospitalizacja. Twój brat powinien też systematycznie brać leki. Czy coś zażywa? Jakie leki bierze? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...