Skocz do zawartości
Forum

Myśli samobójcze, nowy partner mamy i zbyt wysokie wymagania


Gość olka26916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem uczennicą Liceum Plastycznego. W gimnazjum byłam najlepsza w sekcji artystycznej. Wszystkie konkursy były moje. Wiec decyzja padła na liceum plastyczne. Wiem że to dopiero pierwsza klasa ale wydaje mi się, ze nie daje rady, nie nadaje się do tego.. Jest pełno osób które są lepsze we wszystkim. Do tego moja mama mnie nie rozumie. Rozmawiamy często i pomagam jej zawsze ale mimo tego nie rozumie mnie. Mój brat jest pełnoletni i mieszka z nami. Wszyscy wiedzą jak się zachowują tacy "panowie swojego życia" gdy tylko ukończą 18 rok życia. Nie mogę się z nim dogadać. Ciągle się kłócimy, doskakujemy do siebie.. Nie możemy sobie dokuczać. Do tego rodzice są po rozwodzie i mama ma nowego "faceta" który denerwuje mnie jak nikt nigdy jeszcze. Ciągle on przebywa z nami a ja nie mogę tego znieść.
Do tego zaczęły mnie nawiedzać myśli samobójcze. Nie chce mi się momentami żyć. Jestem tym zmęczona.
Pomóżcie mi. Może mam zmienić szkołę? A może tylko ciężki start? A co z rodziną? Da się coś zrobić? Proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam
Ola.

Odnośnik do komentarza

Droga Olu,
Pamiętaj, że w liceum wiele rzeczy się zmienia, poznajesz innych ludzi, nowych nauczycieli. Zasady oceniania zmieniają się i wymagania są wyższe. To co w gimnazjum przychodziło z łatwością w liceum może sprawiać więcej kłopotów. Mamy więcej obowiązków i materiał jest trudniejszy. Czasami wielkie ambicje są przeszkodą w realizacji naszych planów, łatwiej się wtedy poddajemy. Pamiętaj, że pasja jest w życiu najważniejsza. Jeżeli kochasz to co robisz i świadomie wybrałaś kierunek to nie przejmuj się słabszymi wynikami. Nie patrz na innych. Działaj dla siebie z uśmiechem na twarzy. Śmierć nie jest rozwiązaniem a problemy rodzą się w naszych głowach. Postaraj się zaakceptować partnera swojej mamy może macie jakieś wspólne tematy albo zainteresowania? Kłótnie pomiędzy rodzeństwem są normalne ;) Postaraj się zrozumieć brata. Okres dojrzewania objawia się burzą hormonalną. Musi sobie poradzić ze swoimi problemami i pragnieniami i możliwe, że swoje frustracje wyładowuje na Tobie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...