Skocz do zawartości
Forum

Nadciśnienie a alkohol


Gość Jakub452

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz lekkie nadciśnienie to nie powinieneś brać leków ,bo jak się zacznie je brać to trzeba praktycznie przez całe życie,
a kawy i alkoholu nie powinieneś pić w ogóle,bo to podwyższa ciśnienie ,
tym bardziej leków nie powinno się łączyć z alkoholem,nie ma znaczenia czy weźmiesz tabletkę rano czy wieczorem ,czy tego dnia wcale,
ile masz lat i jakie są wartości ciśnienia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Ważne ile masz lat,jeśli jesteś młody to należałoby szukać przyczyny tego skoku ciśnienia,

te zapisy to są jak brałeś lek na obniżenie,czy przed lekami?

mam 23 lata, zapisy są przed braniem, a teraz jak biore to tritace to ciśnienie rano jest bez zmian a ciśnienie wieczorne ok 5 mniej

Odnośnik do komentarza

No to wyobraź sobie brać leki przez całe życie...,
jeszcze dopytam ,czy te wieczorne wyniki to były po tych piwkach?

Trochę na wieczór masz podwyższone ciśnienie,ale nie ma tragedii,dziwi mnie ta spora różnica miedzy rano a wieczorem,dlatego pytałam o te piwa,

/ja bym w tej sytuacji nie brała, póki co żadnych leków,
prowadziła higieniczny tryb życia,tzn bez używek/,

Bardziej by mnie martwił ten wysoki skok ciśnienia i jeśli Ci się powtórzy to musisz szukać przyczyny,zrobić tomograf głowy na początek.

Reasumując ,nie masz zdrowia do alkoholu i dobrze jakbyś przestał pić te piwska,bo nie dość ,że niszczysz sobie zdrowie, to jeszcze uzależniasz się od alkoholu,

a dostarczanie organizmowi częstych,nawet małych dawek alkoholu jest bardzo szkodliwe na serce ,wątrobę,

dlatego ,żeby sobie na to pozwolić trzeba mieć końskie zdrowie, a Ty nie masz...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

od tego "ataku" czyli od 30.09.14 nie piłem nic, pomiary są bezalkoholowe i wcale dużo nie pije ani nie pale, nadwagi też nie mam, ale co moge powiedzieć to to że mam sporo stresów w życiu. Mam ojca co leczy spore nadciśnienie i kiedyś miał nawet 265/135 ale nigdy nie miał tak dużego pulsu jak ja czyli te 140, bardzo zatem zastanawia mnie ten puls

Odnośnik do komentarza

To jak ojciec miał spore nadciśnienie,to masz predyspozycje genetyczne,tak ,że w przyszłości pewnie tabletki Cię nie ominą,
tym jednorazowym skokiem pulsu to się nie przejmuj,to miało związek z tym skokiem ciśnienia,ja bym bardziej tym skokiem ciśnienia się przejmowała,jakaś gwałtowna reakcja się zadziała,
te parametry na pewno podwyższa stres.

W sumie to ,póki co nie masz się czym przejmować i pamiętaj ,że tabletki na obniżenie ciśnienia nie leczą i bierz je jak będzie taka konieczność,bo lekarz jak tylko jest nawet chwilowy skok ciśnienia zaraz lek przepisuje,znam to z autopsji,ale ja biorę leki tylko wtedy kiedy widzę
konieczność.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

pytasz na tym forum chcesz oprocz cisnienie zaliczyc migotanie, jestes uzalezniony, chyba nie? Zapytaj lekarza, ja zawsze tak robie a interakcja moze byc po kawusi, soczku lub mleczku , nie tylko po 100 spirytu bez ogorka. Pewno to tzw.cisnienie mlodziencze albo stresss i jedzenie fastfudow, pulsik 140 to duzo, co powiez na 190?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...