Skocz do zawartości
Forum

Brak emocji i normalnego myślenia


Gość Lucio94

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od pewnego czasu mam problem z takim normalnym myśleniem, jak myślę o czymś mam wrażenie jakby to było odległe lub nawet się nie wydarzyło ( np. sytuacja miała miejsce 10 minut temu a ja mam problem z wyobrazeniem sobie tego). ostatnio też zauważyłem u siebie brak emocji. zawsze byłem uśmięchnięty, cieszyłem się każdą chwilą a teraz, no nie wiem jakbym był pozbawiony jakichkolwiek uczuć. niedługo zaczyna się sezon Premier League, normalnie bym skakał z radości a teraz jakby to odeszło.... też narzekam na brak koncentracji. czasami zdarzą się zawroty głowy i osłabienie, nie mam siły czasami na nic. miałem znow zacząć trening na siłowni ale coś mi się wydaje że nie dam rady. Dodam że czuję się nieobecny, ciałem tak, ale psychicznie jakby nie... dodam że jakiś czas temu paliłem konopie, nie jestem nałogowcem czy coś. od czasu do czasu popalałem i było okey. a teraz jakoś tak dziwnie jest. ostatni raz paliłem jakieś 1,5 miesiąca temu i rzuciłem to w cholerę... proszę o pomoc, zaczynam się trochę tym martwić, życie przelatuje mi koło nosa... czy da się to jakoś wyleczyć samemu ? nie chcę iść do lekarzy, bo musiał bym się z tym ukrywać.... mam 19 lat i całe życie jeszcze przede mną, a ostatni czas uważam za zmarnowany jakby go w ogóle nie było. z góry dziękuje za pomoc,

Dodam że nie mam tego cały dzień. Wstanę rano jest ok, potem to się zaczyna i trochę trwa, a w następnej części dnia jest wporządku. Pod koniec sierpnia mam poprawkę i się boję że nie dam rady... a poprawke mam nie przez te problemy, bo jak wyżej pisałem to zaczęło się jakiś miesiąc lub półtora miesiąca temu...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie leczyl sie, samo mu przeszlo ale mial nauczke do konca zycia. Chodzi na silownie i ogolnie dba o siebie, ale pamietam ze wtedy kiepsko wygladal, bal sie nie wiadomo czego, objawy mial podobne do twoich. Po latach dopiero dowiedzielismy sie ze to po paleniu trawy. Wiecej nie palil.

Odnośnik do komentarza

estim12 - długo miał te objawy? ja np. dzisiaj cały dzień czuje sie normalnie i nie wiem czy iść do specjalisty czy samo przejdzie. też miałem znów zacząć ćwiczyć na siłowni ale po tych problemach sam nie wiem czy dać sobie jeszcze trochę czasu do odpoczynku... ostatnio zapałem ze 2 tyg temu i może dlatego te problemy wróciły. mam nauczkę i już tego więcej nie będę palił. Przez swoją głupotę mam te objawy. mogłem wsiąść sobie wtedy piwo i wypić a nie palić ten syf ...

Odnośnik do komentarza

mnie też sie wydaje, że to mogło być spowodowane paleniem, znam kilka takich przypadków które miały wtedy podobne objawy...wiec najpierw radziłabym odstawić trawke. jak nie pomoże, zrobić jakieś badania ogólne - może to nie depresja, a po prostu brak jakichś ważnych skladników w organizmie, które obniżają koncentrację i samopoczucie. Jeśli się okaże, że wszystko z organizmem jest okej, a Tobie dalej nie chce się żyć, wtedy już radziłabym pogadać z jakimś psychologiem, albo chociaż lekarzem rodzinnym. U mnie masa znajomych po odstawieniu trawki nie ma wahania nastrojów, zostają ewentualnie kłopoty z pamięcia i koncetracją...ale na to na szczescie zawsze można coś zaradzić, jakoś spróbowac trenowac pamięć. Są na to różne metody, "domowe" albo lekarskie (ostatnio obił mi się o uszy biofeedback, na stronie medycznej piszą że to jakiś specjalny trening mózgu http://www.medyk.rzeszow.pl/biofeedback.html ), czytanie itp.... po pierwsze odstaw trawkę, a potem obserwuj siebie. wszytsko powinno wrócić do normy :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odp.
Ostatnio zauważyłem znaczną poprawę, lecz takie osłabienie zostało, nie mam tego cały dzień najwyżej z 2 godz. np. jak teraz pisze do Was to czuje sie normalnie i nawet uczę sie do poprawki i mi wchodzi do głowy normalnie . lecz czasami mam takie zawroty głowy ale teraz rzadko, coraz mniej. co do odpowiedzi wyżej, to nie odczuwam i nie odczuwałem takiego czegoś ze nie mam ochoty żyć. pozytywne myślenie mi wiele w tym pomogło. jak na razie sie poprawia zobaczymy co będzie dalej. :)

Odnośnik do komentarza

Wiesz to dawno bylo a potem to on juz nigdy w zyciu nie palil. Ale z tego co pamietam to okolo dwa miesiace go trzymalo. Ja mysle ze silowniavto dobry pomysl, pomoze ci oczyscic organizm, witaminy, magnez. A przede wszystkim to pomysl ze czlowiek musi byc mlody i glupi by mogl byc stary i madry. Nie przejmuj sie tak, wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza

Już mi jest lepiej, normalnej, nie czuje osłabienia, ale nurtuje mnie jeszcze jedno. mam taki jakby brak emocji, odczuwania ich. Czuje jakby powoli wracały ale to powoli. oglądam właśnie pierwszy mecz ligi angielskiej tego sezonu i powinienem sie cieszyć a teraz jakby to było obojętne, nie czuje tego klimatu co zawsze jak oglądałem mecze ligi angielskiej, czuje tak jakbym oglądał powtórkę jak by to nie działo sie na żywo w tym czasie... co zrobić aby wróciły emocje i uczucia? :)

Odnośnik do komentarza

Wiesz ja mysle ze po prostu dojrzewasz, przewartosciowujesz swoje zycie. Rzeczy ktore byly wazne sa teraz na drugim miejscu. Mysle ze to dobry znak, bo gdy uporzadkujesz swoje uczucia wszystko wroci na swoje miejsce. Wydaje mi sie ze doswiadczenia z trawka czegos cie nauczyly i po prostu doroslejesz. Ja widze tylko pozytywy, mysle ze ty tez zobaczysz.

Odnośnik do komentarza

Okey. dzięki za odpowiedzi... :) teraz jest wszystko w porządku, no ale ten brak emocji i odczuwania przyjemności mnie martwi. gdy ostatnio oglądałem mecz i moja ulubiona drużyna strzelała bramki przyjmowalem to z tą obojętnością, normalnie bym sie cieszył, a teraz jakby zero reakcji. może lepiej udać sie do neurologa? lub zrobić badanie krwi? bo mi coś tak tu jeszcze nie pasuje... a jak wygląda wizyta u neurologa? chciałbym sie dowiedzieć jakie badania robi i za jaka cenę itp. :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...